Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Bieg z Policją” i „Pierwsza Dycha do Maratonu”. Dwie imprezy biegowe w Lublinie

W niedzielę około tysiąca biegaczy pojawi się na ulicach w rejonie Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. Będą utrudnienia w ruchu, zamknięta zostanie także ścieżka rowerowa wzdłuż brzegu zalewu po stronie ośrodka Marina.

W ciągu kilku nadchodzących dni w Lublinie odbędą się dwie imprezy biegowe. Pierwszą z nich zaplanowano w piątek na Stadionie Lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ,,Bystrzyca” przy al. Piłsudskiego w Lublinie. Będzie to organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie „Bieg z Policją na dystansie 1919 m”. Do wspólnego biegania z policjantami garnizonu lubelskiego zaproszone zostały reprezentacje szkół składające się z uczniów klas o profilu mundurowym. W zawodach weźmie udział około 200 zawodników. Zawody, które wpisują się w obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, rozpoczną się o godz. 10:30.

Z kolei w niedzielę odbędzie się Pierwsza Dycha do Maratonu. Bieg na dystansie 10 km rozpocznie się i zakończy na terenie ośrodka „Słoneczny Wrotków” nad Zalewem Zemborzyckim. Już teraz wiadomo, że na starcie stanie około tysiąca biegaczy. Wciąż jednak przyjmowane są zgłoszenia, ostatnie dni zapisów to piątek i sobota, a swój udział można zgłaszać w Biurze Zawodów. Impreza rozpocznie się o godzinie 9:40 biegami dla dzieci i młodzieży, będzie też strefa sportowych animacji.

Start biegu głównego zaplanowano w południe. Trasa została wyznaczona drogami asfaltowymi i ścieżkami rowerowymi. Najpierw biegacze pojawią się na al. Bryńskiego, następnie ul. Kreżnicką dobiegną do ul. Cienistej. Tam skręcą na ścieżkę rowerową i wzdłuż brzegu zalewu dotrą na Słoneczny Wrotków. O ile bieg organizowany przez policję nie spowoduje utrudnień w ruchu, to w przypadku Pierwszej Dychy do Maratonu, nie da się tego uniknąć. W godzinach od 12 do 13:20 będą występowały utrudnienia na ul. Krężnickiej i Cienistej. Z kolei ścieżka rowerowa od ul. Cienistej do ul. Bryńskiego oraz sama ul. Bryńskiego zostanie wyłączona z ruchu pieszych i rowerzystów.

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi też zmiany w kursowaniu linii nr 8 i 78. Kurs autobusu linii nr 8 z przystanku Okopowa 02 z godz. 11.55 pojedzie następującą trasą: Okopowa – Lipowa – Narutowicza – Nadbystrzycka – Janowska – Żeglarska – Osmolicka – Dąbrowa. Kurs z przystanku Zemborzyce Górne 04 z godz. 12.38 nie
będzie zrealizowany. W zamian za to uruchomiony zostanie dodatkowy kurs z przystanku Dąbrowa 02 o godz. 12.42 następująca trasą: Dąbrowa – Osmolicka – Żeglarska – Janowska – Nadbystrzycka – Narutowicza – Okopowa. Z kolei kurs linii nr 78 z godz. 12.38 z przystanku Zemborzyce Podleśne 02 w przypadku wstrzymania ruchu przez służby porządkowe będzie oczekiwać na możliwość przejazdu i po przebiegnięciu uczestników biegu ruszy w dalszą trasę.

(fot. archiwum)

3 komentarze

  1. To że nie będę mógł podriftować swoim bmw w niedzielę koło zalewu?

  2. ciekawe czy się nie podtrują zanim dobiegną do zalewu…wszak zahaczą trochę o dzielnice „willowe”….bo na Sławinie myślałam, że się coś pali jak przejeżdżałam…przydało by się żeby ten dron sprawdzający kominy polatał sobie…

  3. Brawo za to ze nie beda blokowac miasta