„Bieg z Policją” i „Pierwsza Dycha do Maratonu”. Dwie imprezy biegowe w Lublinie

W niedzielę około tysiąca biegaczy pojawi się na ulicach w rejonie Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. Będą utrudnienia w ruchu, zamknięta zostanie także ścieżka rowerowa wzdłuż brzegu zalewu po stronie ośrodka Marina.

W ciągu kilku nadchodzących dni w Lublinie odbędą się dwie imprezy biegowe. Pierwszą z nich zaplanowano w piątek na Stadionie Lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ,,Bystrzyca” przy al. Piłsudskiego w Lublinie. Będzie to organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie „Bieg z Policją na dystansie 1919 m”. Do wspólnego biegania z policjantami garnizonu lubelskiego zaproszone zostały reprezentacje szkół składające się z uczniów klas o profilu mundurowym. W zawodach weźmie udział około 200 zawodników. Zawody, które wpisują się w obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, rozpoczną się o godz. 10:30.

Z kolei w niedzielę odbędzie się Pierwsza Dycha do Maratonu. Bieg na dystansie 10 km rozpocznie się i zakończy na terenie ośrodka „Słoneczny Wrotków” nad Zalewem Zemborzyckim. Już teraz wiadomo, że na starcie stanie około tysiąca biegaczy. Wciąż jednak przyjmowane są zgłoszenia, ostatnie dni zapisów to piątek i sobota, a swój udział można zgłaszać w Biurze Zawodów. Impreza rozpocznie się o godzinie 9:40 biegami dla dzieci i młodzieży, będzie też strefa sportowych animacji.

Start biegu głównego zaplanowano w południe. Trasa została wyznaczona drogami asfaltowymi i ścieżkami rowerowymi. Najpierw biegacze pojawią się na al. Bryńskiego, następnie ul. Kreżnicką dobiegną do ul. Cienistej. Tam skręcą na ścieżkę rowerową i wzdłuż brzegu zalewu dotrą na Słoneczny Wrotków. O ile bieg organizowany przez policję nie spowoduje utrudnień w ruchu, to w przypadku Pierwszej Dychy do Maratonu, nie da się tego uniknąć. W godzinach od 12 do 13:20 będą występowały utrudnienia na ul. Krężnickiej i Cienistej. Z kolei ścieżka rowerowa od ul. Cienistej do ul. Bryńskiego oraz sama ul. Bryńskiego zostanie wyłączona z ruchu pieszych i rowerzystów.

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi też zmiany w kursowaniu linii nr 8 i 78. Kurs autobusu linii nr 8 z przystanku Okopowa 02 z godz. 11.55 pojedzie następującą trasą: Okopowa – Lipowa – Narutowicza – Nadbystrzycka – Janowska – Żeglarska – Osmolicka – Dąbrowa. Kurs z przystanku Zemborzyce Górne 04 z godz. 12.38 nie
będzie zrealizowany. W zamian za to uruchomiony zostanie dodatkowy kurs z przystanku Dąbrowa 02 o godz. 12.42 następująca trasą: Dąbrowa – Osmolicka – Żeglarska – Janowska – Nadbystrzycka – Narutowicza – Okopowa. Z kolei kurs linii nr 78 z godz. 12.38 z przystanku Zemborzyce Podleśne 02 w przypadku wstrzymania ruchu przez służby porządkowe będzie oczekiwać na możliwość przejazdu i po przebiegnięciu uczestników biegu ruszy w dalszą trasę.

(fot. archiwum)

3 komentarze

 1. To że nie będę mógł podriftować swoim bmw w niedzielę koło zalewu?

 2. ciekawe czy się nie podtrują zanim dobiegną do zalewu…wszak zahaczą trochę o dzielnice „willowe”….bo na Sławinie myślałam, że się coś pali jak przejeżdżałam…przydało by się żeby ten dron sprawdzający kominy polatał sobie…

 3. Brawo za to ze nie beda blokowac miasta

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja