Kierowca auta dostawczego postanowił uciekać przed inspektorami. Miał ku temu powód (foto)

Kierowca dostawczego auta zignorował dawane mu znaki do zatrzymania się i zaczął uciekać. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazało się, że jechał mocno przeładowanym pojazdem.

Inspektorzy z lubelskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili w miejscowości Chojno Nowe kontrole pojazdów dostawczych. Sprawdzali, czy nie są one przeładowane. Jeden z kierowców zignorował jednak dawane mu znaki do zatrzymania się i zaczął uciekać.

Mundurowi wsiedli w samochód i ruszyli w pościg. Po kilkuset metrach auto zostało zatrzymane. Po sprowadzeniu pojazdu do punktu kontrolnego wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna chciał uniknąć spotkania z inspektorami.

Waga wykazała, że pojazd mający 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej, ważył 6,8 t. Inspektorzy postanowili jeszcze sprawdzić, ile waży puste auto. Po rozładowaniu waga pokazała 3,3 t, co oznacza, że zgodnie z przepisami, można nim przewozić zaledwie 200 kg ładunku.

Kierowca został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo odpowie przed sądem za niezastosowanie się do sygnałów wydawanych przez inspektorów.

(fot. GITD)

16 komentarzy

  1. A Seicento van ma 600 kg ladownosci. Bzdurne przepisy.

  2. Da wszystkich wszech obecnych hejciarzy, gdyby nie Busiarze to byście po bułki do młyna jeździli. Każdy bus który jest do 3,5 tony jeździ przeładowany. Taka to praca.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych