690 680 960

Kierowca auta dostawczego postanowił uciekać przed inspektorami. Miał ku temu powód (foto)

Kierowca dostawczego auta zignorował dawane mu znaki do zatrzymania się i zaczął uciekać. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazało się, że jechał mocno przeładowanym pojazdem.

Inspektorzy z lubelskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili w miejscowości Chojno Nowe kontrole pojazdów dostawczych. Sprawdzali, czy nie są one przeładowane. Jeden z kierowców zignorował jednak dawane mu znaki do zatrzymania się i zaczął uciekać.

Mundurowi wsiedli w samochód i ruszyli w pościg. Po kilkuset metrach auto zostało zatrzymane. Po sprowadzeniu pojazdu do punktu kontrolnego wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna chciał uniknąć spotkania z inspektorami.

Waga wykazała, że pojazd mający 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej, ważył 6,8 t. Inspektorzy postanowili jeszcze sprawdzić, ile waży puste auto. Po rozładowaniu waga pokazała 3,3 t, co oznacza, że zgodnie z przepisami, można nim przewozić zaledwie 200 kg ładunku.

Kierowca został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo odpowie przed sądem za niezastosowanie się do sygnałów wydawanych przez inspektorów.

(fot. GITD)

16 komentarzy

  1. A Seicento van ma 600 kg ladownosci. Bzdurne przepisy.

  2. Da wszystkich wszech obecnych hejciarzy, gdyby nie Busiarze to byście po bułki do młyna jeździli. Każdy bus który jest do 3,5 tony jeździ przeładowany. Taka to praca.

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas