Kazał 15-latkowi jeść odchody, zgwałcił go kijem od szczotki. Spędzi w więzieniu dwa lata

Zapadł wyrok w sprawie 17-letniego Mateusza K., byłego wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu. Był on oskarżony o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Przed Sądem Rejonowym w Krasnymstawie zapadł wyrok w sprawie 17-letniego Mateusza K., oskarżonego przez prokuraturę o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-latnim Maksymilianem B. Sąd wymierzył oskarżonemu karę dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Ze względu na drastyczny charakter sprawy, podczas której mieli zeznawać świadkowie oraz rodzina pokrzywdzonych, jej jawność została wyłączona. Jednak zaraz po rozpoczęciu rozprawy, Mateusz K. zdecydował się dobrowolnie poddać się karze.

Już wcześniej, jeszcze w trakcie prowadzonych przez prokuraturę czynności, 17-latek zdecydował się na taki krok. Zaproponował dla siebie karę dwóch lat pozbawienia wolności. Prokurator zgodził się i sprawa trafiła do sądu. Jednak niebawem Mateusz K. wycofał się ze złożonych deklaracji i sprawa miała odbywać się normalnym tokiem. Zgodnie z kodeksem karnym 17-latkowi groziła kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak ponownie poprosił o wymierzenie mu dwóch lat bezwzględnego więzienia, na co sąd się zgodził.

Sprawa dotyczy wydarzeń, do których doszło w lutym w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu. Wtedy to trafił tam nowy wychowanek, 15-letni Maksymilian B. Jego starsi koledzy postanowili zrobić nowo przybyłemu „chrzest”. We wtorek 23 lutego, dwóch z nich, 17-letni Mateusz K. i jego 16-letni wspólnik złapali 15-latka i siłą zaciągnęli do łazienki.

Początkowo wyzywali go, potem zaczęli bić po twarzy, jednak brutalność oprawców narastała z każdą chwilą. Doszło do tego, że nakazali 15-latkowi jeść odchody. Gdy ten się nie zgodził, Mateusz K. włożył zaatakowanemu do odbytu kij od szczotki. Wszystkiemu mieli kibicować inni wychowankowie ośrodka. Kiedy sprawa wyszła na jaw, 17-latek uciekł z ośrodka i ukrywał się przed policją. Policja wystawiła za nim list gończy.

Po kilku tygodniach został on zatrzymany w swoich rodzinnych stronach. Od razu trafił do aresztu, gdzie przebywa do tej pory. Śledczy postawili mu zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-latkiem. Ze względu na drastyczne zachowanie oraz poważny czyn jakiego dokonał, postanowiono iż będzie on odpowiadał jak dorosły.

Mateusz K. tłumaczył później, że była to zemsta za to, że Maksymilian B. miał zabrać mu zdjęcie jego dziewczyny. Jednak jak ustalili śledczy, wcześniej Mateusz K. zabrał 15-latkowi koszulkę. W międzyczasie wyszło też na jaw, że to nie jedyny przypadek znęcania się przez Mateusza K. nad wychowankami ośrodka w Rejowcu. Podobne czyny stosował wobec Grzegorza K., którego oprócz bicia zmusił do wypicia mieszaniny chemikaliów.

Wyrok nie jest prawomocny.

(fot.MOW)
2016-12-22 17:09:28

18 komentarzy

 1. Mamm nadzieję że w więzieniu też będzie jadł odchody i zostanie zgwałcony kijem od szufli…co za zwyrodnialec

  • Z tego wyrzutka i tak już nic nie będzie, 2 lata to zdecydowanie za mało jak na taki stopień okrucieństwa. Ijeszcze manipulacje chce dobrowolnej kary, potem nie i na końcu ponownie chce?

  • Klawisz więzienny

   Ja to bym wolał żeby go gwałcili lufą od czołgu.

 2. Jacek były skazany

  Będzie pierdlu za kieszeń od wewnątrz starych dziadków trzymał, jak w Prison Break

 3. Drastyczne szczegóły mógł autor sobie darować.

  • trzeba było darować sobie czytanie. Poza tym taki zwyrodnialec dostanie dwa lata, czyli przez dwa lata musimy go utrzymywać, zamiast napiętnować i pogonić go do pracy w kopalni

   • Rajcują cię takie opisy? To jak instrukcja dla młodocianych psycholi. Nie tylko dorośli czytają ten portal.

    • to tatuś powinien Ci powiedzieć, żebyś nie wchodził na ten portal…

     • Z twoich komentarzy wynikało, że jesteś dorosłym i rozgarniętym facetem. Z wieloma się zgadzałem. Choć przeżyłem półwieku to jednak chyba za krótko by właściwie ocenić człowieka. Spokojnych i zdrowych Świat.

 4. Tylko 2 lata dla tej szmaty?! To ma być sąd??! Niewierze. Minimum 5lat! I ze 30tys zadośćuczynienienia. To jest najgorszy kaliber śmiecia. Ta szuja niezasluguje na nic.

 5. Musi być jakaś apelacja. To tak lekko dla tego śmiecia niemoze się skończyć.

 6. Z takimi to od razu bilet w jedną stronę na syberię

 7. Mam nadzieje że karma go dopadnie. Oby spotkało go to samo tylko nie z kijem od szczotki. Mam nadzieje że zostanie nad nim roztoczona odpowiednia opieka w więzieniu.

 8. Prawdziwy kur,,,y syn .
  Sąd powinien to coś z utelizować chemicznie.
  Zdechnij jak najszybciej .powodzenia.

 9. Gdzie byli wychowawcy tego ośrodka wstyd

 10. ciekawe jaką karę dostałby gdyby identycznie potraktował sędziego czy prokuratora albo któregoś z nich dziecko?

 11. Na pal z nim, a resztę wychłostać. Na obiad wiadomo co podać.

 12. 2 lata to nic… 10 minimum. I niech koledzy z celi zrobia z niego dziewczynkę. Niech poczuje na wlasnej skórze krzywdę jaka robił innym.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach