Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kandydat do Sejmiku z komitetu Trzecia Droga pisze do wojewody. Chodzi o budowę drogi S19

W miniony piątek Mariusz Puła, Kandydat do Sejmiku z komitetu Trzecia Droga złożył na ręce wojewody pismo z apelem o jak najszybsze procedowanie formalności związanych z budową drogi S19 między Lubartowem a Lublinem.

– Musimy działać w tej sprawie i robić wszystko co się da, aby ta inwestycja ruszyła jak najszybciej – mówi Mariusz Puła, który w piątek zwrócił się z apelem do Wojewody Lubelskiego, Krzysztofa Komorskiego.

Budowa drogi krajowej S19 Lubartów-Lublin miała, według pierwotnych planów, zostać zakończona w tym roku. Inwestycja jednak stanęła w miejscu, a z zapowiedzi szybkiej jej realizacji, nic nie zostało.

– Przypomnijmy moment podpisywania umowy, który miał miejsce na stacji paliw w Niemcach. Wtedy w obecności ówczesnego ministra infrastruktury, wiceministra finansów politycy podkreślali, że szybka realizacja tej inwestycji jest niezbędna. Z obietnic nic nie zostało, a budowa do dzisiaj nawet nie ruszyła – wspomina Mariusz Puła.

Budowa 23 kilometrów ekspresówki zgodnie z umową miała kosztować 835,6 mln zł. Jak się później okazało inwestycja stanęła i niezbędna była zmiana projektu. W kwietniu poprzedniego roku rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA, Łukasz Minkiewicz tłumaczył, że w toku prac projektowych nastąpiła konieczność dokonania korekty przebiegu dróg dojazdowych przy trasie S19 na odcinku ok. 1 km w rejonie Parku Podworskiego w Ciecierzynie. Wpływ miały także inne okoliczności takie, jak np. zmiana lokalizacji obiektu inżynierskiego w sąsiedztwie stacji kolejowej Bystrzyca oraz zaprojektowanie usunięcia licznych kolizji z infrastrukturą techniczną. Tymczasem 26 lutego minęły dokładnie trzy lata od podpisania umowy na budowę drogi.

Dopiero teraz pojawiło się zielone światło. W kwietniu nowy wojewoda opublikował informację, że do 12 marca można zgłaszać uwagi dotyczące tej inwestycji. Uwagi, które trafią do Wojewody zostaną przekazane do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie.

– Mój apel dotyczy tego, aby Wojewoda Lubelski potraktował tę sprawę priorytetowo i nie zwlekał z przekazaniem uwag do RDOŚ. To pomoże na szybsze wydanie decyzji, która jest niezbędna do ogłoszenia ZRID-u – tłumaczy Mariusz Puła. To otworzy wreszcie drogę do realizacji tej inwestycji – podkreśla.

Obecnie wielu mieszkańców naszego województwa codziennie zmaga się z ogromnymi utrudnieniami związanymi z “korkami” na drodze Lubartów-Lublin. Dzięki nowej drodze odciążona zostanie obecna trasa. Jej realizacja ma też ogromny wpływ na atrakcyjność terenów inwestycyjnych Lubartowa po zachodniej stronie miasta. Budowa drogi zakłada, że w miejscu obecnego skrzyżowania DK19 z drogą wojewódzką 815 powstanie węzeł Lubartów Północ. Kolejny ma powstać po zachodniej stronie Lubartowa na skrzyżowaniu z drogą powiatową prowadzącą do Kozłówki.

Treść pisma 

Szanowny Panie Wojewodo,

Zwracam się do Pana z apelem o szybkie procedowanie formalności związanych z budową drogi S19 na odcinku drogi Lubartów – Lublin. Jestem głęboko przekonany, że ta inwestycja ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców naszego województwa, zwłaszcza dla mieszkańców powiatu lubartowskiego i gminy Niemce.

Poprawa infrastruktury drogowej w tym obszarze nie tylko przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, ale także wesprze rozwój gospodarczy regionu oraz poprawi dostępność i komfort podróży dla mieszkańców. Dzięki nowoczesnej i efektywnej sieci drogowej będziemy mogli sprawniej przemieszczać się między miejscowościami, co przyniesie liczne korzyści dla lokalnej społeczności, przedsiębiorców oraz turystów. Obecnie wielu mieszkańców naszego województwa codziennie zmaga się z ogromnymi utrudnieniami związanymi z “korkami” na drodze Lubartów-Lublin. Szybka budowa tego odcinka drogi krajowej S19 powinna być potraktowana priorytetowo, a wszelkie formalności związane z rozpoczęciem budowy procedowane niezwłocznie jak to tylko możliwe.

Apeluję o jak najszybsze podjęcie możliwych działań w celu przyspieszenia procesu realizacji tej inwestycji, mającej strategiczne znaczenie dla rozwoju naszego regionu. Liczę na Pana zrozumienie i wsparcie w tej sprawie, mającej istotne znaczenie dla mieszkańców województwa lubelskiego.

Z wyrazami szacunku,

Mariusz Puła

20 komentarzy

  1. Po co mu s19 jak ma trzecią drogę? Jeszcze mu mało? Gomoła mu pomoże.

  2. No!!! Jak taka persona pisze list do wojewody to od poniedziałku zaczyna się budowa S19

  3. Czy ten pajac reprezentuje tego pajaca, który mówił że wdepcze Putina w ziemię ?

  4. Czecia droga ,jak czecia noga ,środkowa – między nogami

  5. prawie Redaktor

    Może jakby czytał lublin112 lub inne branżowe to by wiedział o wynikających problemach pojawiających się w trakcie realizacji….. Pomijając wszystko, najlepiej i najtaniej było puścić obok linii kolejowej….. ale nagle zieloni się obudzili i teraz trzeba zaasfaltować kilkadziesiąt/set hektarów ziemi więcej!

  6. Oj… napisał cokolwiek aby zaistnieć :)) Teraz wysyp aktywności wszelkiej maści amatorów publicznych funkcji – wybory:) Nie ma takiej opcji abym oddał głos na partyjnego aparatczyka, niezależnie z jakiej partii. Więcej durnia z siebie nie dam robić. Tylko osoby niezależne – że taki też może okazać się ……… ? Owszem może, ale Ci będą nimi na pewno.

  7. Czytam te wszystkie komentaże i dochodzę do wniosku że sekta pisowska mocno trzyma tę stronę.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112