Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Zakończył podróż volkswagenem na betonowym ogrodzeniu (zdjęcia)

Niegroźnych urazów doznał 19-latek, który kierując volkswagenem z impetem uderzył w przęsła betonowego ogrodzenia. Okazało się, że młodzieniec nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i że jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Raczej go już nie ukończy w najbliższym czasie.

W środę przed godziną 12.00 policjanci z łukowskiej drogówki zostali powiadomieni o zdarzeniu do jakiego doszło na ulicy Bartniej. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policyjny partol.

– Ze zgłoszenia wynikało, że jadące najprawdopodobniej z nadmierną prędkością auto uderzyło w ogrodzenie posesji. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki volkswagen 19-letni łukowianin zjechał z jezdni i uderzył w betonowe ogrodzenie. Siła uderzenia była tak duża, że samochód zniszczył cztery jego przęsła. W wyniku wypadku młodzieniec doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Mundurowi ustalili, że młody mężczyzna kierujący autem był w chwili zdarzenia trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień. 19-latek mówił funkcjonariuszom, że jest w „trakcie robienia” kursu na prawo jazdy.

– Jak widać to było jednak za wcześnie, by samodzielnie kierował samochodem. Wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 19-latkowi grozi wysoka grzywna i co najmniej pół roczny zakaz kierowania pojazdami – wyjaśnia asp. szt. Marcin Józwik.

Niestety w tym czasie nie będzie mógł ukończyć kursu i zdać egzaminu na prawo jazdy.

– Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo przypominamy, że za jazdę bez prawka grzywna wynosi co najmniej 1500 zł i sąd orzeka nie krótszy niż półroczny zakaz prowadzenia pojazdów! – dodaje asp. szt. Marcin Józwik.

Jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Zakończył podróż volkswagenem na betonowym ogrodzeniu (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

Jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Zakończył podróż volkswagenem na betonowym ogrodzeniu (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

16 komentarzy

  1. pewnie to będzie przyszły keirowca bolidu

  2. Po co mu prawko skoro można jeździć bez…

  3. wsioiec w wijskim bolidzie typu wolksawgen

  4. I golfinę trzeba będzie naprawić

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport