Jest przetarg na kolejny odcinek autostrady w naszym regionie

Rusza ostatni etap przygotowań do budowy autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią. Chodzi o stworzenie projektu budowlanego. Umowa ma zostać podpisana w maju.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła poszukiwanie wykonawcy, którego zadaniem będzie stworzenie projektu budowlanego dla kolejnego odcinka autostrady A2. Chodzi o liczącą 32 km trasę, która będzie biegła od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią. Autostrada ma mieć dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Pozostawione ma być również miejsce na wypadek, gdyby trzeba było dobudować trzeci pas.

Oprócz samej drogi, w ramach zadania ma powstać również węzeł drogowy Dobryń oraz parking buforowy dla pojazdów ciężarowych oczekujących na odprawą celną w Koroszczynie. Ma on być wykorzystany w przypadku dużej kolejki na przejściu granicznym w Kukurykach.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby wybudować autostradę A2 w pełnym jej przebiegu, czyli do granicy państwa. Ostatnie lata są dobrym czasem dla każdego, komu zależy na powstaniu tej ważnej drogi. Latem ubiegłego roku oddaliśmy do użytku odcinek między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim. Rozpoczęła się też realizacja odcinków między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami. W przetargu na realizację znajduje się też autostrada A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej – wyjaśnia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak szacuje inwestor, podpisanie umowy z wykonawcą tego zadania planowane jest w maju 2021 r. Po stworzeniu projektu budowlanego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma ogłosić przetarg na budowę autostrady.

(fot. GDDKiA)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”