Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jest podpis, wkrótce ruszą prace. Przebudowa kładki potrwa 9 miesięcy

Jak przekazuje Miasto Lublin, za 9 miesięcy piesi skorzystają z nowej kładki nad ul. Filaretów. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą na przebudowę tego obiektu.

– Przystępujemy do zapowiadanej przebudowy kładki nad ul. Filaretów. Pozwoliły na to przyjęte zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Szczegółowe rozwiązania w zakresie organizacji ruchu na czas przebudowy kładki będą znane po przedstawieniu, a następnie zatwierdzeniu projektu zmian. Jak przy każdej inwestycji będziemy się starali, aby utrudnienia były jak najmniejsze, a jednocześnie uwzględniały kwestie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników oraz przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Jaki zakres obejmą prace?

Zakres inwestycji obejmuje wymianę płyty pomostu kładki z ażurowej na pełną, wymianę balustrady płyty pomostu z dostosowaniem do obowiązujących przepisów, konserwację i zabezpieczenie antykorozyjne stalowej konstrukcji obiektu, odwodnienie płyty pomostu wraz z przyłączeniem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej oraz uziemienie konstrukcji stalowej kładki. W ramach zadania nastąpi także odnowienie ciągów pieszych w rejonie kładki. Remontowi poddane zostaną zarówno chodniki, jak i schody.

Czasowa organizacja ruchu

Zgodnie z zapisami umowy, jednym z obowiązków wykonawcy będzie organizacja ruchu i utrzymanie oznakowania na czas prowadzonych robót, tj. zapewnienie bezpiecznych warunków ruchu drogowego i pieszego w rejonie prowadzonych prac objętych umową, na podstawie opracowanego na własny koszt projektu czasowej organizacji ruchu, zgodnego z obowiązującymi przepisami, uzyskanie wymaganych prawem uzgodnień i przedłożenie projektu do zatwierdzenia w Wydziale Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin. O szczegółach będziemy wkrótce informować.

Koszt prac to ponad 4 mln złotych

Wykonawcą prac jest spółka Primost Serwis z Będzina, a ich koszt to ponad 4,1 mln zł. Termin realizacji zadania to 9 miesięcy, liczony od daty podpisania umowy. Kładka nad ul. Filaretów to jedna z ponad 30 przepraw dla pieszych znajdujących się na terenie Miasta Lublin, będących w utrzymaniu Zarządu Dróg i Mostów

(Źródło: UM Lublin)

20 komentarzy

  1. Jeśli to ta sama firma co robiła most na ul.Żeglarskiej to wątpię w te 9 miesięcy .

  2. Na Witosa przed Makro zróbcie kładkę.

  3. A po co kładka między jednym gettem a drugim? Przecież tam prostytutki, złodzieje, narkomany i dealerzy bytują. Nikt normalny tam nie zamieszka z własnej woli. Patologia i POtlomkowie napływowych wieśniaków. Odgrodzić to murem jedynie i nie wpuszczać do miasta bez paszportów.

  4. Kolejnego roku ona już by nie wytrzymała, i doszło by do tragedii, więc dobrze że ktoś wpadł na to

  5. Taka równoległa kladka powinna obok tego koromysełka przy Chatce Źaka no i Sowińskiego w tym miejscu powinno być zamknięte dla pieszych od Chatki do biblioteki ( przejście tylko górą).

Dodaj komentarz

Z kraju