Jeden zatrzymał się na drzewie, drugi w przydrożnym rowie

Wczoraj na terenie powiatu kraśnickiego doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Kierowca audi zakończył podróż w rowie, zaś mężczyzna kierujący BMW uderzył pojazdem w drzewo.

Do pierwszego zdarzenia doszło w środę rano w miejscowości Zakrzówek Wieś. Na miejscu policjanci zastali pojazd marki Audi w przydrożnym rowie. Na miejscu pasażera siedział 36-latek, zaś w pojeździe nadal pracował silnik.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że po zajściu próbował zadzwonić po pomoc, jednak nie udało mu się to. Przesiadł się na miejsce pasażera i spożył alkohol. Po przebadaniu okazało się, że wydmuchał niemal dwa promile.

Jeśli przypuszczenia śledczych potwierdzą się, że to 36-latek kierował, to mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł.

Tego samego dnia w miejscowości Kozarów kierujący pojazdem marki BMW, również nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nic mu się nie stało. W tym przypadku kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

(fot. Policja Kraśnik)

10 komentarzy

 1. Za co jeszcze mandat ten drugi dostal przeciez w nikogo niewjechal alewidac pisirskiej szlahcie brakuje rozdali setki miliardow zeby na nich glosowac a teraz doja a kierowcy to lakomy kasek

  • „Art. 19. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.”

   Po za tym, to do ruchu pojazdów służy jezdnia, a nie przydrożne: trawniki, lasy, rowy. Jeżeli można dostać mandat za jazdę rowerem po chodniku, to za jazdę samochodem w rowie wydaje się, że jest analogiczny.

  • Wystarczy, że w drzewo wjechał.

 2. Wozak z audi pewnie nie ma pojęcia czego można się dowiedzieć z różnicy zawartości alko we krwi w przedziale czasowym. Wyjdzie, że kłamczuszek?

 3. Co ma polityka do mandatow?. Joko kierowca z ponad 40 letnim stazem jestem za podniesieniem kwot mandatow nawet 10x to moze czesc idiotow drogowych zaczelo by myslec.

 4. Reżim pisowski nie ma już na socjal dla dzieciorobów z sinymi nosami . Dlatego kupił policji nowe hybrydy . I będą gnębić kierowców a jak ktoś ma audi albo BMW to ma przechlapane na amen.

 5. wioskowi dzierży kiewownicę nie dali rady, szroty na złom

 6. policmajster po pijaku nie pisz

 7. No i *** się dojeździł. Weźmie kredyt spłaci około 10 tyś a i tak dalej będzie jeździł narąbany do okolicznego sklepu.

 8. Generał w końcu się dojeździł. Dobrze że nikogo nie zabił.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska