Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden się zatrzymał, aby przepuścić pieszego, drugi pojechał (wideo)

Wczoraj w rejonie jednego z przejść dla pieszych na al. Witosa doszło do groźnie wyglądającej sytuacji drogowej. Na szczęście pieszy zorientował się, że nie wszyscy mu ustępują pierwszeństwa.

Do zdarzenia doszło na owianym złą sławą przejściu dla pieszych w Lublinie na al. Witosa. W tym miejscu od lat dochodzi do groźnych zdarzeń drogowych, również tragicznych w skutkach.

Na nagraniu, które do nas dotarło widzimy, jak kierowca na prawym pasie zatrzymuje się widząc zbliżającego się do przejścia pieszego. Z kolei na lewym pasie ruchu kierowca seata zignorował ten fakt, a następnie kontynuował swoją jazdę pomimo, że do pasów zbliżał się pieszy. Na szczęście młody mężczyzna w porę zauważył rozpędzone auto i zwolnił.

Jak zaznacza nasz Czytelnik, w ostatnich dniach dużym problemem w rejonie przejść dla pieszych oraz skrzyżowań jest niekoszona trawa lub nieścinane krzewy, które skutecznie ograniczają kierowcom widoczność. W opisywanym przez nas zdarzeniu wysoka trawa mogła być jedną z przyczyn niedostatecznej widoczności pieszego.

Kierowcy muszą jednak pamiętać o podstawowej zasadzie wynikającej z przepisów: „Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.”

(fot. wideo nadesłane)

29 komentarzy

 1. Najpierw to skoście trawę, bo nic tam nie widać!!!!!

  • Jakby kierowca chciał zobaczyć pieszego przed przejściem to by go zobaczył, trawa jest nie wyższa niż metr, a przejście jest dobrze oznakowane. Tylko od kierującego zależy to, czy zachowa ostrożność i zwolni przed przejściem, co da mu więcej czasu na reakcję. Niestety na drogach pełno jest pajaców którzy nigdy nie powinni siadać za kółkiem.

 2. Przez taką trawę to co najwyżej żyrafę można zobaczyć

 3. Dramat i masakra.

 4. jeśli pieszy ma pierwszeństwo, to przy przejściach dla pieszych, powinna trawa być skoszona na pierwszym miejscu, takich miejsc jest wiele, a nawet mnóstwo

  • Domagasz się koszenia tej trawy jakby w okolicach nie chodzono, a pełzano.
   Tymczasem utarło się przekonanie, że standardowy pieszy, nawet idący na kolanach jest wyższy od trawy.

 5. Ktoś przypomni ile już osób zginęło na tym przejściu?

  Postawiono nowe oznaczenia, błyskające światła, ograniczenie prędkości do 50.
  Jeśli to wszystko nie pomogło, to chyba czas na zwężenie jezdni do jednego pasa i zainstalowanie progu zwalniającego.

  Drodzy kierowcy tego chcecie?

  • Idiotyzmem jest to przejście. Zlikwidować je lub zamienić na przejście sugerowane i po kłopocie.

 6. do Chichot Losu, jedź na ul. Łęczyńską, w okolice ul. Krzemionki są 2 przejścia około 50m od siebie jedź zobacz chaszcze wyższe od człowieka.

 7. Tam powinna być kładka, a nie takie sobie zwykłe przejście dla pieszych.

 8. Dlatego przed przejściem należy się zatrzymać (pieszy) a nie wpier….c jak dzik w szyszki.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo