Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechali przez las, nagle wybiegł łoś. Zwierzę o mało nie wpadło do audi

Dzisiaj rano na drodze w rejonie miejscowości Okrzeja doszło do zderzenia auta osobowego z łosiem. Zwierzę o mało nie wpadło do pojazdu.

Do wypadku doszło w środę rano na drodze w rejonie miejscowości Okrzeja w gminie Krzywda w powiecie łukowskim.

– Przed audi jadące po jezdni biegnącej w obszarze leśnym wbiegł nagle łoś. Kierująca pojazdem 40-latka z gminy Krzywda nie zdążyła wyhamować, zwierzę zostało uderzone przez auto. Masywne zwierzę poważnie uszkodziło samochód i omal nie wpadło do jego wnętrza – relacjonuje zdarzenie asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Na miejscu interweniował służby ratunkowe. Na szczęście w wyniku zderzenia kierująca oraz pasażer pojazdu nie doznali żadnych obrażeń. Zwierzę po zderzeniu z audi padło.

2017-07-12 11:23:28
(fot. Policja Łuków)

20 komentarzy

 1. teraz tyle zwierzyny że nie da się przez las jechać szybciej nocą jak 60-70

 2. wcale nie hamowała, bo zbaraniała skąd sie w lesie znalazł łoś

 3. jeśli myśliwi nie odstrzelą to kierowcy będą redukować kilkakrotnie za duża populację łosi kosztem własnego życia, zdrowia i mienia, ale tak to jest ulega się eko terrorystom

 4. Konkretny ma rację …a ty aaaa zapewne z tych '”ekoterrorystów ” co to dla nich żabki ,żuczki i inne zwierzątka są wązniejsze niż ludzkie bezpieczeństwo i życie …lecz się

 5. Populacja łosi jest kilkukrotnie większa, niż zakładano, więc odstrzał jest jak najbardziej wskazany -aaaa- ciesz ryj, że tobie poroże nie zawitało w żopie jadąc przez las.

 6. aaaa – Ale jesteś pier,.,.ięty chyba cię jeszcze gorszy od tego łosia spłodził.

 7. Jest zwierzyny może i dużo ale jak się ma łeb na karku to się rozważnie jedzie przez las i nie za….la albo myśli o niebieskich migdałach jak ta pani.dobrze że się jej ani pasażerówi nic nie stało.sam miałem kilka razy sytuacji podbramkowych.jakbym jechał jak baran to bym po blacharzach latał i klepal auta.

  • Nie masz racji!
   Kontakt z łosiem na drodze bywa tak zaskakujący ze ciężko podjąć jakiekolwiek reakcje. I nie chodzi tu o zawrotną prędkość.
   Jakiś czas temu jechała rodzina i wyskoczył im łoś. Nie z przodu przed maskę tylko z boku w pół samochodu. Oczywiście auto rozbite i tylko dzięki temu że był to większy samochód nikt nie ucierpiał. Kierowca nie miał żadnych szans. Dodam jeszcze ze był to teren zabudowany i nikt nie spodiewal się tu zwierzyny. Jeszcze kilka lat temu widzialam łosia tylko na zdjęciach a dziś przychodzą mi pod dom.
   Więc nie mów że nie ma ich zaduzo ,bo jest!
   Dopiero jak dojdzie do tragedii i zginie ktoś ważny to może ktoś podejmie odpowiednie kroki.

   • Zaiste, łoś w lesie to coś niezwykle zaskakującego! Naucz się ty, żałosny człowieku, pisać po polsku a potem zastanów się nad swoją głupotą!

    • Faktycznie mała literówka to powód do wytykania poprawnej polszczyzny 🙂
     A ty naucz się czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałam że zdarzenie miało miejsce w terenie zabudowanym nie w lesie.

    • Przeczytaj to jeszcze raz ale ze zrozumieniem, Jeżeli nie dajesz rady to zrób to kilkukrotnie, a jeżeli dalej nicnie rozumiesz to wyłącz komputer i idź napić się wódki…

    • Akurat Belle ma rację. Jedynie niedzielny kierowca lub bez wyobraźni może negować co napisał. Łoś to nie żółw, sam dwa razy miałem przed samochodem łosia i jeśliby wybiegł on wprost przed mój samochód to nie ominąłbym go, nawet jakbym wolno jechał.
     W skrócie:
     – łoś biegnie szybko,
     – jak przebiega przez drogę to często prostopadle,
     – las – utrudniona widoczność – zwierzę może nagle wyskoczyć na drogę z zarośli/drzew,
     – zwierzyna wychodzi też w nocy – jw. słaba widoczność.

     Tak, że nie cwaniakuj – widać te twoje podbramkowe sytuacje to ostre hamowania przed zatrzymującymi się samochodami przed przejściem dla pieszych.

  • Nie masz racji!
   Łosi jest za dużo o czym świadczy nadmierna ilość wypadków z ich udziałem. Nie chodzi tu o nadmierna prędkość bo tego typu zdarzenia są tak zaskakujące że kierowca nie ma czasu na reakcję. Co można zrobić gdy takie zwierzę wyskakuje ci z boku auta i chce je przeskoczyć. Oczywiście nic. Skutek-rozbity samochód,ranni ludzie i martwy łoś. Kiedyś te zwirzeta widziałam tylko na zdjęciach a dziś przychodzą mi pod dom.
   Czy musi zginąć ktoś ważny aby podjęto odpowiednie kroki?

   • Masz racje Powinno się zrobić odstrzal redukcyjny Nie ma wilków Brak selekcji naturalnej A obrońcy niech trzymają łosie w swoich ogródkach i pilnują żeby nie wychodziły na drogi Niestety mamy czasy takie a nie inne Dróg więcej i losi więcej Odstrzal jest jedynym sposobem żeby ludzie byli bezpieczniejsi Co daje znak uwaga zwierzyna leśna Nic Tylko ubezpieczyciel ma powód żeby nie wypłacić odszkodowania

 8. Do „aaaa”.Jeśli by tobie taki łoś do auta zawitał,to inaczej byś śpiewał(ła).

 9. chłopek roztropek

  Kolejny łoś upolowany. Myśliwi zrobiliby to małym kosztem, a jeszcze zapłaciliby za to i też tyle samo mogliby upolować co zginęło na drogach wpadając pod samochody. No cóż, ale żeby do takiego wniosku dojść to trzeba we władzach regionalnych mieć przynajmniej jednego o szerszych horyzontach myślowych.

 10. ludzi też jest za dużo . samochodów jest za dużo . To my ,ludzie , weszsliśmy z buciorami na teren zwierząt leśnych a teraz jak coś wybiegnie na szosę to jesteśmy zdumieni . Odstrzelić należy ale idiotów za kółkiem co jadą bez wyobraźni. Ja mam 58 lat od 40 lat jeżdżę autem i rozjechałem jeden raz kota. Trzeba myśleć i przewidywać !!!

Z kraju