Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał wężykiem, w pojeździe unosiła się woń alkoholu (zdjęcia)

Kierowca, który jechał „wężykiem” po alkoholu, bez prawa jazdy i pojazdem bez przeglądu technicznego, został zatrzymany przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.

Wczoraj inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie prowadzili kontrole drogowe w miejscowości Żakowola Stara w powiecie radzyńskim.

Podczas czynności kontrolnych, ich uwagę przykuł czerwony volkswagen, ponieważ kierujący miał duży problem z jazdą na wprost. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że we wnętrzu pojazdu roznosi się woń alkoholu.

Kierującego, 20-letniego mężczyznę, poddano badaniu na trzeźwość. Urządzenie wskazało 0,9 promila alkoholu w jego organizmie. Ale to nie wszystko. W systemie ustalono także, że kierujący nie posiada prawa jazdy, a pojazd nie ma ważnego badania technicznego.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z radzyńskiej komendy, którzy poprowadzą dalsze czynności wobec kierującego. Pojazd został odholowany na wyznaczony parking strzeżony. Zaznaczyć należy, że prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

Jechał wężykiem, w pojeździe unosiła się woń alkoholu (zdjęcia)

fot. WITD

 

Jechał wężykiem, w pojeździe unosiła się woń alkoholu (zdjęcia)

fot. WITD

5 komentarzy

  1. Młody chłopak ,a już karierę robi

  2. Karać pijaków surowo a nie tylko 2 lata

    • prawka juz nie zrobi bo mózg przepity, dostanie zawiasy bo nikogo nie zabił jeszcze i będzie nadal jeździł. To taki dziki wschód Polski

  3. Tam przez tą wieś tiry jeżdżą że itd się ustawiło w tym miejscu ?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport