Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał pijany drogą krajową z przebitą oponą. Zareagował świadek (zdjęcia)

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez świadka, nietrzeźwy kierowca renaulta. Zgłaszający zwrócił na niego uwagę, ponieważ jechał na trasie Tomaszów Lubelski – Bełżec całą szerokością jezdni, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego i nie bacząc na to, że w pojeździe ma przebitą oponę.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w godzinach porannych. Świadek powiadomił mundurowych, że ujął nietrzeźwego kierowcę na trasie Tomaszów Lubelski – Bełżec.

– Zgłaszający jadąc drogą krajową nr 17 w Tomaszowie Lubelskim zauważył przed sobą pojazd marki Renault, który wyraźnie nie trzymał toru jazdy. Ponadto, kierujący wyraźnie łamał przepisy ruchu drogowego. W podróży, nie przeszkadzała mu nawet przebita opona w samochodzie. Świadek natychmiast pojechał za nim i kiedy „pirat drogowy” zatrzymał się na parkingu sklepowym w miejscowości Bełżec natychmiast wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić mu dalszą jazdę – relacjonuje aspirant Monika Ryczek z tomaszowskiej Policji.

Na miejscu pojawił się policyjny patrol. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego renaultem. 52-latek z Bełżca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że pił „tylko” piwo.

– Nietrzeźwy kierowca już niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Na pochwałę zasługuję postawa świadka, który widząc nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, zareagował – dodaje aspirant Monika Ryczek.

Policjanci apelują o rozsądek! Jeżeli pijesz, nigdy nie wsiadaj „za kierownicę”. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania i wysoka grzywna.

Jechał pijany drogą krajową z przebitą oponą. Zareagował świadek (zdjęcia)

fot. Policja Tomaszów Lubelski

3 komentarze

  1. Czy w takim przypadku, podczas ujęcia pijanego kierowcy jak się on poturbuje potykając się np kamień, to kto odpowiada?

  2. Szkoda, że nie kierował rowerem. Wtedy dowiedzielibyśmy się, że wszyscy kierujacy rowerami to menele.

  3. I żaden rowerzysta nie pomógł zmienić koła…

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport