Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał audi na samej feldze, miał ponad 1,5 promila

W minioną niedzielę lubartowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę audi. Mężczyzna mając ponad 1,5 promila podróżował pojazdem na samej feldze.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 18. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w Przytocznie drogą krajową nr 48 porusza się pojazd bez jednej opony. Tor jazdy pojazdu wzbudził podejrzenie zgłaszającego.

Mężczyzna oświadczył, że przed momentem opisywany samochód wjechał w barierki ochronne i wówczas pękła jedna z opon. Dyżurny natychmiast w to miejsce wysłał patrol prewencji z Kocka.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. W audi podróżowało dwóch mężczyzn, 20 i 18-latek z powiatu łukowskiego. Jak wykazało badanie alkomatem 20-letni mężczyzna, który kierował samochodem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Wkrótce 20-latek stanie przed sądem.

(fot. Piotr Zajda z Pixabay)

4 komentarze

  1. No to po weekendzie – pora wracać do roboty.
    Dobrze, że na początek tygodnia artykuł na który mam kilka gotowców.
    20-latek w 20-letnim aŁDi z 2,0 promilami. Przynajmniej 2 takie zdarzenia w tygodniu mamy.

  2. „Wkrótce 20-latek stanie przed sądem”
    no z opieszałością Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości to jeszcze ze dwa razy go pijanego zatrzymają.

Z kraju