Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Impreza zakończona sprzeczką, w ruch poszedł nóż. Jedna osoba trafiła do szpitala

Razem spożywali alkohol, jednak w pewnej chwili pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do nieporozumienia i szarpaniny. Jeden z nich chwycił za nóż i zranił nim znajomego.

Zdarzenie miało miejsce 18 stycznia tego roku w jednej z miejscowości w gminie Ulan-Majorat w powiecie radzyńskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie od lekarza ze szpitala, że do placówki medycznej trafił mężczyzna z obrażeniami ciała wskazującymi na celowe zadanie ciosów ostrym narzędziem.

Sam pokrzywdzony twierdził, że do urazu doszło w wyniku wywrócenia się na rowerze. Mundurowi nie dali wiary wyjaśnieniom 56-latka, mieszkańca gminy Ulan-Majorat i rozpoczęli w tej sprawie śledztwo. Jak się okazało feralnego dnia 56-latek spożywał alkohol w towarzystwie 55-latka. W trakcie biesiady doszło do sprzeczki w trakcie, której 55-latek ranił nożem kompana od kieliszka.

Poszkodowany zdołał wrócić do miejsca zamieszkania o własnych siłach, skąd został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na szczęście odniesione rany nie zagrażały jego życiu i zdrowiu. W miniony czwartek mundurowi zatrzymali sprawcę tego zdarzenia i przewieźli do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec 55-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Studętkom jezdem to se wiem, że...

    No i przez takich młotów, doczekamy czasów gdzie tak jak na broń palną i na posiadanie noża kuchennego będzie za specjalnym (i łaskawym) pozwoleniem co najmniej, biskupa

  2. Wiódł ślepy kulawego
    Razem piją a późnej nożami się „godzą”
    Brawo….