690 680 960

Wyjeżdżał z bocznej uliczki, potrącił rowerzystę. Cyklista trafił do szpitala (zdjęcia)

Do szpitala został przetransportowany rowerzysta, który jadąc wzdłuż trasy Lublin – Nałęczów został potrącony przez wyjeżdżające z bocznej uliczki auto. Na miejscu pracują policjanci, nie ma większych utrudnień w ruchu.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 15:30 w miejscowości Płouszowice Kolonia w powiecie lubelskim. Na drodze wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów samochód osobowy potrącił rowerzystę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący toyotą mężczyzna wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Nie zachował ostrożności, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z rowerzystą, który poruszał się chodnikiem w kierunku Lublina.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Rowerzystę przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane)

36 komentarzy

  1. Rowerzysta powinien dostać mandat za jazdę po chodniku. W tym konkretnym przypadku kierujący Toyota pewnie skręcał w prawo i patrzył jedynie w lewo. Ale nie może wykonywać takiego manewru jeśli nie upewni się że drogę w prawo na wolną. A co jakby z prawej strony nadjeżdżał pojazd który omijał wolno jakiś zepsuty traktor ? Też by doszło do zderzenia.

  2. Tak przeglądam te komentarze i ferujecie wszyscy wyroki. A skąd w ogóle wiadomo czy rowerzysta jechał na rowerze ? A może go prowadził ? I co wtedy ? Kierowca gapił się w lewo i w ogóle go nie widział. Czy to byłby rower czy wózek czy pieszy to efekt będzie ten sam. Jakby rowerzysta jechał z prędkością większa niż np szybki pieszy to albo by walnął w bok albo samochód by go wytrącił z toru jazdy i rower znalazłby się na środku jezdni. Dlaczego wszedł pod samochód ? Nie wiem, nie wiemy jaka była sytuacja. Jak są proste sytuacje to nie ma wypadków.

Kursy walut

  • USD 4.4415zł -0.17%
  • GBP 5.4558zł -0.1%
  • EUR 4.6898zł 0.1%
  • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami