Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Grzybiarze ruszyli do lasów. Mogą spodziewać się kontroli Straży Leśnej

Wrzesień i październik to miesiące, kiedy do lasów ruszają tysiące grzybiarzy. Jak co roku strażnicy leśni organizują akcję, w trakcie której mają dyscyplinować tych, którzy nie przestrzegają przepisów.

W tym tygodniu na terenie całego kraju rozpoczęła się akcja straży leśnej o kryptonimem „Jesień 21”. Również w lasach naszego regionu prowadzone są działania kontrolno-prewencyjne mające związek ze zwiększoną liczbą osób korzystających z terenów leśnych. Chodzi głównie o grzybiarzy, których w ostatnim czasie jest bardzo dużo.

Strażnicy w szczególności mają zwracać uwagę na wjeżdżanie do lasu pojazdami silnikowymi, parkowanie w miejscach niedozwolonych czy pozostawianie śmieci.

– Przełom września i października to doskonały czas na przemierzanie leśnych ostępów, czego najlepsze potwierdzenie stanowi liczba osób, które odwiedzają lasy w tych miesiącach, przede wszystkim w poszukiwaniu grzybów. Naszą akcją nie chcemy zniechęcać społeczeństwa do przebywania na łonie natury. Wręcz przeciwnie, zachęcamy by kontakt z otaczającą przyrodą był jak najczęstszy, ale by odbywał się z poszanowaniem zasad obowiązujących na terenach leśnych – mówi Inspektor Straży Leśnej w RDLP w Lublinie, Marek Dziaduszyński.

W naszym regionie w działaniach bierze udział blisko 70 strażników z posterunków Straży Leśnej w poszczególnych nadleśnictwach. W całym kraju jest to ok. tysiąca strażników leśnych. Jednak często w patrolach uczestniczą również policjanci czy też strażnicy graniczni. Akcja potrwa do 8 października.

(fot. Paweł Kurzyna/RDLP)

10 komentarzy

  1. Więcej luzu.

  2. Tzn co nie można wjechać do.lasu i jechac drogą leśna???? Pierwsze słyszę…… o co kaman ????

  3. Maskiiii na— ryyyj

  4. Strażnicy leśni organizują akcję, w trakcie której mają dyscyplinować tych, którzy nie przestrzegają przepisów – jakoś trzeba uzasadnić swoje istnienie, a przy okazji zarobić na utrzymanie, bo micha drożeje z dnia na dzień.

  5. Gdybyście mogli, samochodami dojeżdżalibyście do samego grzyba.miejskie pajace

    • Chyba masz rację… przedwczoraj pojechaliśmy z żoną kolegi, a moją kochanką, do lasu na grzyby, była zaskoczona, że jest tam tyle krzaków, a jak się trafi ścieżka to nie jest wyasfaltowana, a nawet kostką brukową nie wyłożona.
      😆

Z kraju