Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Gonił żonę po osiedlu i zadawał jej ciosy nożem. Kobieta wybaczyła napastnikowi

Podczas kłótni złapał żonę za włosy, ta ratowała się ucieczką. Mężczyzna chwycił za nóż i ruszył za nią. Dopadł ją i zaczął zadawać ciosy. Uratował ją świadek i szybka operacja. W międzyczasie przebaczyła mężowi, a sąd wymierzył najniższą z możliwych kar.

Dramatyczne sceny miały miejsce 12 lipca 2016 roku w Łukowie. Małżonkowie Ś. mieszkali na ul. Kilińskiego. Wśród sąsiadów uchodzili za spokojną parę. Wychowywali dwoje dzieci: 10 letniego syna i 3-letnią córkę. Wspólnie prowadzili w pobliżu niewielką lodziarnię. Feralnego dnia przed południem pomiędzy Krzysztofem a Beatą doszło do kłótni, która niebawem przerodziła się w awanturę. Po chwili doszło do rękoczynów. Mężczyzna rzucił się na swoją żonę, ta zaś, nie mając szans w starciu z o wiele silniejszym od niej mężczyzną, ratowała się ucieczką.

Jej mąż ruszył za nią z nożem. Gonił ją przez osiedle krzycząc i wyzywając. Kobieta zaś wzywała pomocy. Usiłowała się schronić na jednej z posesji, jednak Krzysztof Ś. dopadł ją i zaczął zadawać 33-latce ciosy nożem. Wtedy na ratunek kobiecie pośpieszył jeden ze świadków, który wyrwał napastnikowi nóż z ręki. Wtedy sprawca uciekł do swojego domu. Natychmiast powiadomiona została policja i wezwana pomoc medyczna. Kobietę z ranami kłutymi m.in. brzucha, języka i przedramienia przetransportowano do szpitala, mężczyznę zaś zatrzymali policjanci. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Zabezpieczony został również nóż, którym zranił swoją małżonkę. Dzięki szybko przeprowadzonej operacji, lekarzom udało się uratować życie kobiety.

Pod koniec lutego ub. roku Prokuratura Rejonowa w Łukowie przesłała do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia. Krzysztof Ś. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Nie przyznał się do winy, jak też odmówił składania wyjaśnień. Tłumaczył tylko, że nie chciał zabić swojej żony, a rany jakie miała na swoim ciele, były skutkiem szarpaniny. Zeznawać nie chciała również pokrzywdzona Beata Ś. Adwokat oskarżonego złożył wniosek o mediacje, tłumacząc, że kobieta wybaczyła swojemu mężowi, i nie rości do niego żadnych pretensji.

Sąd nie zgodził się na takie zakończenie i postanowił przeprowadzić normalną rozprawę. W jej trakcie świadkowie zeznawali, że jeszcze w trakcie akcji ratunkowej, napastnik krzyczał z okna m.in. „Niech zdycha”. Prokurator podnosił, że mężczyzna od początku działał z zamiarem pozbawienia życia swojej małżonki. Ze względu, że małżonkowie pojednali się między sobą, sąd zdecydował się na wymierzenie Krzysztofowi Ś. najniższej kary, czyli ośmiu lat pobawienia wolności.

(fot. policja)
2018-02-06 23:38:25

37 komentarzy

 1. Doktor Zoidberg

  Typowa polska katolicka rodzina.

  • Śmieszne jest to, że wielu z Was pośrednio upatruje winy chrześcijaństwa, a jednocześnie zapomina, że znacząca część Polaków to „wierzący ale nie praktykujący”, czyli tacy co od święta pojawią się w kościele ale zasad religii nie znają. Do tego nie zapominajmy o komunie w Polsce, która odcisnęła piętno na narodzie. Kult wódki wywodzi się właśnie z PRL, gdy nie było nic, ale wóda zawsze była, gdyż pijanym społeczeństwem łatwiej rządzić. Jak widać niewiele się w tej kwestii zmieniło, bo choć podatki na wszystko rosną, to cena wódki od lat na tym samym poziomie. Przypadek?

   • Doktor Zoidberg

    Z PRL-u hahaha,…….Słuchajcie,to jest butelka, z siedemnastego wieku, do której dziedzic nalewał wódkę. I rozpijał tą wódką pańszczyźnianych chłopów……. To jest butelka z…osiemnastego wieku, w której podawano gorzałkę, bo wódkę nazywano gorzałką albo okowitą. Do takich butelek nalewano wódkę i rozpijano tą wódką pańszczyźnianych chłopów……. ……………

   • Podnieś cenę wódki a prywatne rurociągi pod Bugiem powstaną.

 2. Prawdopodobnie ŁOBUZ kocha najbardziej….

  • Ja Cię kocham
   ja Cię lubię
   ja Ci z miłości oczka wydłubię
   Wydłubię jedno, wydłubię drugie

 3. Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe????

 4. Łobuz kocha bardziej!

 5. Doktor Zoidberg

  Z PRL-u hahaha,…….Słuchajcie,to jest butelka, z siedemnastego wieku, do której dziedzic nalewał wódkę. I rozpijał tą wódką pańszczyźnianych chłopów……. To jest butelka z…osiemnastego wieku, w której podawano gorzałkę, bo wódkę nazywano gorzałką albo okowitą. Do takich butelek nalewano wódkę i rozpijano tą wódką pańszczyźnianych chłopów……. ……………

 6. co tam nam USA co tam nam Izrael najgorzej jak się Prezes zdenerwuje ….. a Polskie obozy koncentracyjne to nikomu nie odpowiada stwierdzenie ale wszystko trzeba robić z głową i z klasą , ciekawe jeszcze z kim się pogniewamy ????

  • Widać, że lubisz jak cię bez mydła dymają. W twarz ci plują, czy to tylko deszcz pada? Na kolanach do Częstochowy, dziękować Najjaśniejszej Panience za wreszcie POLSKI Rząd. W przeciwnym razie na przysłowiowy bruk byś wyleciał, bo mieszkasz na mieniu o które Izrael chce się upomnieć. Jako współodpowiedzialni za II WŚ musielibyśmy spłacać krzywdy wyrządzone narodowi wybranemu. Ty w ogóle jesteś Polakiem? Narracja typowa dla PO i Nowoczesnej.

  • Pogniewamy się ze wszystkimi, którzy nie uznają najjaśniejszego Jarosława jako naczelnika a jego partii jako jedynej słusznej i zdolnej do rządzenia w Polsce :))))

  • Doktor Zoidberg

   1. Usa – 1945 Jałta sprzedaż Polski, Polaków i polskiej wolności ZSRR, najwięksi terroryści świata – Hiroszima i Nagasak
   2. Izrael – okupacja Palestyny, holocaust Palestyńczyków
   3. Przymiotniki piszemy z małej litery.

  • Usa drugi kraj po Izraelu gdzie mieszka najwięcej Żydów. To filmik jak piorą mózgi młodym Żydom i uczą ich nienawiści do innych narodów.
   https://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4
   i mają Polaków za gorszy sort.

Z kraju