690 680 960

Gęste mgły radiacyjne, a nawet przymrozki we wschodniej części kraju. Na drogach może zrobić się ślisko

Układ wysokiego ciśnienia, który wczoraj przynosił złotą polską jesień odsuwa się na południowy-wschód, w kierunku Ukrainy i Morza Czarnego. Jego miejsce stopniowo zajmuje zatoka wieloośrodkowego niżu znad Półwyspu Skandynawskiego i Morza Norweskiego, natomiast od północy nasuwa się związana z nim strefa frontu atmosferycznego.

Aktywność frontowa jest niewielka i przynosi wzrost zachmurzenia na północy, gdzie po południu dodatkowo występują marginalne opady deszczu. Dalsza wędrówka wyżu na wschód skutkuje zmianą kierunku wiatru z sektora północnego na południowy. Podczas nadchodzącej nocy i nad ranem w piątek lokalnie mgła i zamglenia, które szczególnie jutro mogą utrzymywać się przez większą część dnia. Wartości będą niższe niż dziś. Już w sobotę zbliżać będzie się kolejna zatoka z frontami atmosferycznymi związanymi z cyrkulacją strefową.

W weekend czeka nas większe ochłodzenie poniżej 10 stopni w ciągu dnia. Na obszarze województwa lubelskiego nie powinno padać. Może jednak nie zabraknąć chmur, jak i też mgieł. Przyszły tydzień przynieść ma częstsze przymrozki w Polsce w porze nocnej. Nie widać jednak szans na śnieg.

Noc z czwartku na piątek przyniesie początkowo zachmurzenie małe, a w wielu miejscach będzie bezchmurnie. Niewykluczone, że w drugiej części nocy rozwiną się mgły radiacyjne. W obszarze mgieł panować będzie zachmurzenie duże chmurami niskimi. Zdarzyć mogą się opady mżawki. Na termometrach będzie od -1°C do 2°C. Przy gruncie możliwy spadek do -3°C.

Mgła może osadzać szadź na drogach w drugiej części nocy i nad ranem może być ślisko w wielu miejscach. Dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność. Ograniczać może widzialność do 100 metrów, a gdzieniegdzie poniżej 50 m. Szczególnie intensywne będą nad ranem, a w pierwszej części dnia powinny podnosić się do postaci chmur Stratus.

Najgęstsze mgły powinny objąć powiaty na północy woj. lubelskiego, ale nie można wykluczyć, że miejscami wystąpią one na obszarze całego regionu.

Piątek będzie pochmurny, a gdzieniegdzie z chmur niskich możliwe są opady mżawki. Na termometrach będzie od 6°C do 8°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia gęstych mgieł ocenia się na 85%, na obszarze woj. lubelskiego.

Najnowsze informacje pogodowe
Aktualna temperatura w Polsce

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. łukaszenka zapewni koksowniki

 2. Na drogach może zrobić się ślisko, a widoczność będzie 59-100 metrów…
  Oj, będzie się działooo…. !!!
  Niejeden posiadacz prawa jady ma szanse zostać męczennikiem motoryzacji

 3. ☆☆☆⭐⭐⭐

  Cały rok czekam na to by polatać bokiem swoją bryką

 4. Męczenicy motoryzacji już się zapewne cieszą na taką prognozę ,będą mogli się wykazać swoimi „niezwykłymi ” umiejętnościami w prowadzeniu auta

 5. To masz szrota a nie brykę, jak jest przymrozek to nawet traktorem bokiem polatasz.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!