690 680 960

Emeryci z Lublina wyrzucili przez okno blisko 50 tysięcy złotych

Ofiarami oszustów padli kolejni mieszkańcy Lublina. Blisko 50 tys. złotych wyrzucili przez okno seniorzy, którzy uwierzyli w historię opowiadaną przez fałszywego funkcjonariusza.

Do starszego małżeństwa z Lublina zadzwonił fałszywy funkcjonariusz i przekazał, że bierze udział w akcji rozpracowywania oszustów, którzy za cel obrali sobie syna emerytów.

Oszust poinformował seniorów, że muszą pomóc zatrzymać przestępców. W konsekwencji seniorzy dali się podejść sprytnie postępującym przestępcom i zgodzili się przekazać gotówkę. Zgodnie z ustaleniami 72-latek spakował oszczędności swojego życia w torbę, którą wyrzucił przez okno. Gdy emocje opadły, seniorzy zgłosili się na komisariat.

Policjanci ustalają okoliczności tego oszustwa i przypominają, że mundurowi podczas prowadzonych działań nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli dzwoni do nas osoba przedstawiająca się za funkcjonariusza i prosi o pieniądze, można być pewnym, że ma się do czynienia z przestępcą. W takim przypadku należy jak najszybciej zgłosić sprawę prawdziwym policjantom i pod żadnym pozorem nie przekazywać oszczędności! Tylko zdrowy rozsądek uchroni nas od utraty oszczędności całego życia.

(fot. lublin112.pl)

22 komentarze

 1. Dobrobyt, w naszym kraju co dziennie wyrzucają pieniądze przez okna. Tacy biedni. Złodzieje lepsi niż skarbówka.

 2. Już dawno pisałem by takim ludziom ( mimo starszego wieku ) stawiać zarzuty łapownictwa, gdyż przekazując pieniądze na ” wykupienie” sprawców czynów przestępczych mają świadomość że popełniają przestępstwo. Dopiero ukaranie takich usłużnych ” dziadków czy babci ” ( niekoniecznie wysoką karą spowoduje że obawiając się karania zaniechają wspomagania ” fałszywych ” wnuków czy wnuczek przed chęcią im pomagania.

  • Tiaaa… Ta sama babcia rzeczywiście nie da się drugi raz oszukać. Inni dalej będą wspomagać potrzebujących.

 3. brawo próchniaki , i wy macie prawa wyborcze. teraz dostanieta znowu 17kę czy co tam i bedzieta głosować na kaczora i gnijące piskorze

 4. I tacy ludzie mają prawa wyborcze. A przy urnie: „zagłosuję na tego Szymona, bo on jest spoza układu”, albo „Tylko PiS, bo na bąbelki dają”, albo „tylko Donald ukróci to rozdawnictwo i patologię, bo jeszcze nigdy nie miał okazji”. Divide et impera.

 5. Głosują na pis, wyrzucają pieniądze przez okno albo kupują chińskie garnki za 10 tysięcy…. Może powinni przechodzić dodatkowe badania psychiczne bo robią krzywdę sobie i innym.

 6. Bo za rządów PiS emerytów stać bo za peło musieli żebrać na chleb.

 7. Bardzo dobrze im
  Super
  Jeszcze karę powinni dostać

 8. A podobno emeryci tacy biedni, że trzeba dawać dwunastki, trzynastki, czternastki…..

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie