Dziś na obszarze województwa lubelskiego możliwe słabe burze. Nadchodzi wichura

W czwartek istnieje ryzyko słabych burz na obszarze województwa lubelskiego. Na pogodowym horyzoncie widać wichurę, która może przynieść wiatr o sile powyżej 90 km/h.

Dzisiaj Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia w chłodnej polarnej masie powietrza. W środkowych warstwach troposfery nad wschodnią połową kraju zaznacza się niż. Zalega również strefa stopniowo rozmywającego się frontu okluzji, dlatego opadów nie brakuje. Istnieje dziś ryzyko słabych burz na obszarze województwa lubelskiego.

Opady występują już od pierwszej części dnia, ale słabe i lokalne burze możliwe są dziś około południa i po południu. Pod wieczór atmosfera zacznie się stabilizować i konwekcja zacznie stopniowo zanikać.

Temperatura w regionie wyniesie dziś od 16°C do 19°C. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego, przeważnie całkowite. Zjawiska burzowe nie powinny być dziś groźne. Spodziewane są w czasie przechodzenia komórek opadowych, ale także burzowych opady o możliwej akumulacji od 5 mm do 15 mm, wiatr do 65 km/h. Opady gradu są mało prawdopodobne. Przeważnie tworzyć mają się pojedyncze komórki burzowe o krótkim okresie trwania i charakterze niemal stacjonarnym.

Noc z czwartku na piątek minie pod znakiem zanikających opadów deszczu, lecz nigdzie nie powinno już grzmieć. Noc będzie ciepła jak na koniec września, ponieważ na termometrach zobaczymy od 12°C do 15°C. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego, lokalnie uformują się mgły i zamglenia.

W piątek większa szansa na chwile ze słońcem. Temperatura wyniesie od 16°C do 18°C. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego. Opadów będzie zdecydowanie mniej niż w czwartek. Jedynie lokalnie może pokropić deszcz.

Pierwszy dzień weekendu z temperaturą od 15°C do 19°C. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego, nie zabraknie jednak chwil ze słońcem. Punktowo może spaść słaby deszcz.

W niedzielę z większą ilością słońca. Tylko lokalnie w regionie może spaść słaby deszcz. Termometry pokażą od 15°C do 19°C.

Ostatni dzień września może minąć w Polsce z dynamiczną aurą. Możliwe są burze, ale także wichura z wiatrem powyżej 90 km/h. Groźna pogoda prawdopodobnie nie ominie województwa lubelskiego. Silny wiatr może wiać jeszcze w regionie 1 października. Wkrótce podamy więcej informacji.

Najnowsze informacje pogodowe

Bieżące położenie opadów i burz

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9083zł 0.17%
  • GBP 5.0121zł 0.64%
  • EUR 4.5497zł 0.04%
  • CHF 4.216zł 0.15%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Eco Piknik nad Zalewem Zemborzyckim. Wspólne działania na rzecz przyrody i nagrody dla uczestników
  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina