Potrącił rowerzystkę i odjechał. Twierdził, że jej nie widział (wideo)

W środę na jednej z ulic Łukowa doszło do poważnie wyglądającego wypadku z udziałem rowerzystki. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 11 w rejonie skrzyżowania dróg ul. Dmocha i Kościelnej w Łukowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzystki i pojazdu ciężarowego, którego kierowca odjechał z miejsca wypadku.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował poszkodowaną 56-latkę do szpitala. Policjanci ustalili, że kobieta jadąca jednośladem ul. Dmocha została potrącona przez wyprzedzający ją w rejonie skrzyżowania samochód ciężarowy marki MAN. Jak się okazało, urazy jakich doznała nie zagrażają jej życiu. Kobieta po badaniach lekarskich została zwolniona do domu.

Mundurowi ustalili pojazd, który brał udział w zdarzeniu. Jak się okazało, 43-letni kierujący dojechał swym autem już do Radzynia Podlaskiego. Miejscowym mundurowym, wykonującym z nim czynności, mężczyzna tłumaczył, że jadąc drogą ul. Dmocha w Łukowie nie zauważył żadnej rowerzystki i że nie wiedział, że ją potrącił. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 43-latka i nie stwierdzili obecności alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Na jego konto wpłyną też punkty karne. Wypadek zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

(fot. wideo Policja Łuków)

Zobacz również

50 komentarzy

 1. A co miał zrobić jak nie widział?

  • Zrezygnować z kierowania pojazdów.

  • Po Tobie przejechać. I co z tego, że miazga z Ciebie została. Nie widział. Więc jest niewinny.

   • A gdzie on napisał, że gość jest niewinny? Nie zachował wymaganej odległości przy wyprzedzaniu i potrącił. Pytanie dotyczyło faktu, że odjechał. Ty się zatrzymujesz po wyprzedzeniu każdego rowerzysty? Nie? To oddaj prawko. A najlepiej wyłącz internet mundrołku.

    • Znam tego rowerofoba z forum i wiem co miał na myśli.
     Po każdym potrąceniu rowerzysty się zatrzymuję. Tak samo jak po każdym potrąceniu pieszego czy zderzeniu z innym samochodem. Co w tym nadzwyczajnego – jedyne prawidłowe zachowanie w takiej sytuacji.

     • Pytam o wyprzedzenie rowerzysty a nie o potrącenie.
      Jeśli odpowiadasz to odpowiedz na pytanie zadane, a nie na to, które sobie wymyśliłeś.

    • Najpierw musiałby go mieć…

 2. Dwoje uczestników wypadku miało w tej sytuacji olbrzymie szczęście. Co do kierującej rowerem. chyba to nie wymaga komentarza, ale kierowca ciężarówki nie będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i jeszcze kiedyś powinien odzyskać uprawnienia.
  Gdyby kobieta nie przeżyła (albo została ciężko ranna) to powinien otrzymać dożywotni zakaz kierowania samochodami. Przecież nie może być tak, że kierowca jedzie ciężarówką przez miasto i nawet nie wie, że kogoś rozjechał.

  • Franio, myślę że powinieneś pójść do psychiatry. To jest ostatnią szansą żeby ci pomóc. Odpowiadasz wszystkim i samemu sobie, coś z tobą ewidentnie nie tak.

 3. Miała jednak fart. Mogło być znacznie gorzej.

 4. Nie on jeden jej nie widział.

 5. Czy nie jest w stanie zobaczyć wyprzedzanego rowerzysty, czy widział, ale wolał odjechać, wszystko prowadzi do jednego: żaden z niego zawodowy kierowca.
  A rowerzystka naprawdę miała bardzo, ale to bardzo dużo szczęścia.

 6. W Stanach kierowca ciężarówki zapłaciłby kobiecie milion dolarów odszkodowania, a w Polsce dostanie 300 złotych za spowodowanie kolizji i 100 złotych za nieprzepisowe wyprzedzanie rowerzysty.

  • W Stanach są tak absurdalne niektóre przepisy, że od ciebie bym dostał milion dolarów, bo bym udowodnił że twoje głupie komentarze sprawiają że tracę chęć do życia.
   Na szczęście w Polsce (jak na razie) mamy niezawisłe i trochę mądrzejsze sądy, więc ani tobie, ani kierowcy tira nie grozi potrzeba wypłaty sześciu zer z jedynką na przodzie.

 7. Z nagrania nie wynika kiedy wjechała na jezdnię? Czy jechała długi czas czy może z chodnika tuż przed ciężarówkę? Za mało danych aby cokolwiek ocenić merytorycznie? Jest więcej niewiadomych niż i zapewne słowo przeciwko słowu!

  • Z nagrania nic nie wynika, ale przyjmijmy wersję, że rowerzystka wjechała przed ciężarówkę i, że to ona jest winna.

   • Jechała chodnikiem i przeskoczyła przez barierki żeby wymusić na biednym kierowcy ciężarówki 300 zł odszkodowania…

    • Podejrzewam jeszcze co innego.
     Rowerzystka chciała ukraść ciężarówkę i uprowadzić kierowcę.
     Kolizja miała tylko spowodować zatrzymanie się kierowcy.
     Są metody kradzieży samochodów na butelkę, na coś tam jeszcze. A tu mamy przykład nieudanego napadu dzięki niezwykłej ostrożności kierowcy, który nawet pomimo zastosowanego na nim podstępu się nie zatrzymał.

    • Ale… W momencie jak się zaczyna się barierka to rower już jest na jezdni… Więc jak mogła ją przeskoczyć?

    • Jakbyś oglądał nagranie uważnie i ze zrozumieniem, to zauważył byś przed barierkami przejście dla pieszych ( ulubione miejsce przejeżdżania na drugą stronę rowerem oraz często i gęsto do włączania się do ruchu)

 8. jeżdżę dużymi, powinien stracić prawko. Znam realia i w takich miejscach zjeżdżam rowerkiem na chodnik. Wiem jak łatwo nie zauważyć, szurnąć, ryzyko jest fajne na filmach a nie na sobie.

  • Zjeżdżasz rowerkiem na chodnik, a potem slalomem pomiędzy pieszymi i po przejściu dla pieszych. Ktoś inny może tak jeździć skuterem albo małą osobówką, bo uzna, że tak będzie bezpieczniej.

  • Kilka lat temu (podczas budowy Tarasów Zamkowych) na Al. Unii Lubelskiej ciężarówka wjeżdżająca na budowę przejechała po rowerzystce jadącej rowerem po chodniku.
   Winnym zdarzenia została uznana rowerzystka. Jadąc po chodniku także narażasz się na wypadek, oraz na bycie sprawcą wypadku.
   Tyle na temat „mitu”, że rowerzysta jest zawsze nie winny.

 9. Co jak co, ale rżnięcie głupa powinno być surowo karane.

 10. Wina kierowcy bezsporna, jak nie mógł zobaczyć rowerzystki, która jedzie przed nim. Do okulisty i zero kierowania czymkolwiek. Ja bym go nawet na chodnik nie wpuścił bo by kogoś śmiertelnie potrącił.

 11. Bo ulica to nie miejsce dla pedalistów! Cały chodnik wolny a ten z reklamówką na ukrainie po bułki jedzie.

  • Bo ulica to nie miejsce dla ciężarówek! Cały chodnik wolny a ten z paletami MANem jedzie.
   Gdyby w zdarzeniu brał udział motocyklista/samochód osobowy to, też napisałbyś, że powinni jechać po chodniku?

 12. Najlepiej zgonić winę na kierowcę ciężarówki (oni wszystkiemu są winni, wypadkom, potrąceniom, zmianom klimatu). Rowerzysta za to zawsze jest tylko poszkodowany. To że wyjechał pod jadącą ciężarówkę nie czyni go w ogóle odpowiedzialnym za zdarzenie. Zaczął się tylko jak zawsze hejt na kierowcę dużego samochodu.

  • W jaki sposób rowerzysta wjechał pod ciężarówkę, skoro jechali równolegle obok siebie? Ciężarówka wyprzedzała.
   Jaka jest minimalna odległość przy wyprzedzaniu rowerzysty? Ciężarówka jedzie mniej niż metr od krawężnika.
   „Hejt” nie jest z powodu, że ktoś jedzie dużym samochodem, ale dlatego, że ktoś nie potrafi nim poprawnie kierować i o mały włos nie zabił kobiety.

  • W zderzeniu z samochodem rowerzysta jest zawsze bardziej poszkodowany. Tak samo jak kierowca osobówki w zderzeniu z ciężarówką. I tak samo jak kierowca ciężarówki w zderzeniu z pociągiem.
   Co jest w tym niezrozumiałego dla Ciebie?
   Na filmie widać ciężarówkę wjeżdżającą w rowerzystkę, a nie rowerzystę wjeżdżającego po ciężarówkę. Ale chyba o innym filmie mówimy.

  • Ulica to miejsca dla samochodów, ciężarówek, motocykli ale nie dla ROWERÓW!!!

 13. To zwykła kolizja nie żaden wypadek

  • Tak, kolizja, ale o tyle niezwykła, że bardzo niewiele brakowało od wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ale może się mylę. Niech sąd o tym zdecyduje, czy to było zwykłe zarysowanie innego auta na parkingu.

   • Kierowca ciężarówki winny.Nie wyprzedzamy pojazdu(w tym także roweru)przed i na przejściu i tuż przed skrzyżowaniem.Nie można tak Franiu zwięźle i bez tych poematów.

    • Wyprzedzanie roweru na skrzyżowaniu nie jest zabronione. Na skrzyżowaniu zabronione jest tylko wyprzedzanie pojazdów silnikowych.

     Z wyprzedzaniem roweru na PdP także jest trochę inaczej. Co prawda zakaz wyprzedzania na PdP dotyczy wyprzedzania wszelkich pojazdów (czyli także rowerów), ale rower z racji swoich wymiarów nie ogranicza widoczności tak samo jak pojazd osobowy czy tym bardziej bus/autobus/ciężarówka.
     A w tym przepisie o to chodzi – żeby nie potrącić osoby przechodzącej „pasami”.
     Przejście dla pieszych, obserwowane z punktu widzenia kierowcy ciężarówki, nawet pomimo występowania wyprzedzanego rowerzysty jest na tyle dobre, że nie „czepiałbym się” wyprzedzania rowerzysty nawet na PdP.
     Zawsze staram się propagować zachowania bezpieczne, szczególnie w odniesieniu do pieszych na PdP, ale nie uważam, żeby wyprzedzanie rowerzysty nawet na PdP stważało zagrożenie dla pieszych.
     Jeszcze raz powtórzę, że rower jest na tyle niewielkim pojazdem, że nie ogranicza on istotnie obserwacji PdP anie nie uniemożliwia dostrzeżenia pieszego na PdP.
     Żeby nie było, że nakazuję wyprzedzanie rowerzystów na PdP. Uważam tylko, że takie zachowanie nie musi być zawsze niebezpieczne.

     • Teraz to się z Tobą nie zgodzę.Czym różni się skuter od roweru?Silnikiem?Są rowery z silnikami ale dalej są rowerami,za komuny był motorower produkcji radzieckiej i mogłeś równie dobrze tfu pedałować bez użycia silnika,ale nie był rowerem.Wg PoRD jedno i tym bardziej drugie jest pojazdem.Mówiąc o wyprzedzaniu rowerzysty czy kierujàcego takim skuterem i bezpiecznej odległości to jednak „WYPRZEDZASZ NA PRZEJŚCIU CZY PRZED POJAZD”.

 14. Po tym jak jechał można uznać że jej nie widział, ale jak można nie widzieć rowerzystki jadącej tym samym pasem. Musiał widzieć ją wcześniej. Nie wyjechała mu z bocznej uliczki za nim.

 15. a ja na nagraniu widzę płynnie jadącego czerwonego Golfa a za nim nagle z powietrza pojawiają się dwa auta…

 16. zmartwiony o stan psychiki Frania

  Franiu abstrahujac od tematu wypadku …to masz coś ewiedentnie z glową ….widac ze nakrecasz się niesamowicie i prowadzisz dyskusję z samym sobą …zadajesz pytania ,po chwili sam sobie odpowiadzasz ….nie jestem lekarzem ale jako normalny człowiek zauważam że twoje zachowanie nie jest to normalne … pomyśl….. moze warto iść do dobrego specjalisty , jakaś terapia i mloże da się to jeszcze wyleczyć ….

 17. A ja bym sprawdził uprawnienia rowerzysty/ki do kierowania jednośladem.
  Mnóstwo ludzi jeździ bez uprawnień(na rowerach) i jest wszystko spoko a jak taki bez (uprawnień) wsiądzie za kółko to od razu do więzienia wsadzać chcą.
  A jedno jak i drugie przepisy i znaki znać powinno. Bez wyjatku

 18. stary szybki i wściekły

  Spojrzyjmy na zaistniałą sytuację z innej perspektywy. W kierunku jakim porusza się rowarzystka jest chodnik szerokości przynajmniej równej całej jezdni tzn. dwa pasy ruchu. czy nie można pojechać po chodniku zamiast jechać po 1 pasie ruchu z innymi pojazdami ryzykując jak widać własne życie? Poza tym na filmie nie widać dokładnie sytuacji na wysokości przejścia dla pieszych, skąd wiecie, że cyklistka nie zjechała z chodnika na ulicę przed samym pojazdem , Wówczas kierowca nie miał prawa jej zobaczyć, może to naiwne stwierdzenie, ale osobiście kiedyś miałem taką sytuację, kiedy przed auto z chodnika wjeżdża mi rowerzysta. Szczęśliwie w moim przypadku skończyło się złożonym lusterkiem o stłuczeniem ręki cyklisty

 19. Tak to jest gdy szofer takiego krążownika nie patrzy w lusterka

 20. Proponowałbym ******* i przeprosić, że się go nie widziało. dopiero później przesłuchiwać…
  ma ***** obowiązek widzieć i ominąć przynajmniej o metr! a w tym miejscu nie mógł omijać, więc powinien jechać za nią aż za skrzyżowanie. i cały czas ją widzieć!

 21. Dlatego rowerzyści nie powinni poruszać się po jezdni, jeśli jest dla nich specjalny pas to ok nie ma problemu ale nie na takiej ulicy, bezpieczniej by było jak by jechała chodnikiem, na ulicy może się zachwiać i wpaść pod samochód czasem mam wrażenie że rowerzyści narażają życie z własnej głupoty

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online