Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn jechało ciągnikiem. Jeden uszkodził ogrodzenie i zasnął na kierownicy

Wkrótce przed sądem staną dwaj mężczyźni, którzy w stanie nietrzeźwości kierowali ciągnikiem. Jeden z nich dodatkowo odpowie za uszkodzenie ogrodzenia jednej z posesji.

We wtorek wieczorem policjanci z Włodawy otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ogrodzenia prawdopodobnie przez nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego.

Funkcjonariusze ustalili, kto mógł kierować ciągnikiem, jak również kolegę, który jechał razem z nim. Gdy policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 30-latka, zastali go śpiącego na kierownicy pojazdu. Na ciągniku znajdowały się fragmenty farby z ogrodzenia potwierdzające na udział w kolizji, a od mężczyzny wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, zaś jego 43–letni kolega ponad 3 promile. Zatrzymani mieszkańcy gminy Wyryki odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a młodszy z nich dodatkowo za spowodowanie kolizji.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Czemu obaj będą odpowiadali za kierowanie po wpływem alkoholu??? Przecież we dwóch na raz nie mogli kierować, chyba że się zmieniali i kierował ten co był trzeźwiejszy.

  2. Z trzema promilami trudno jechać rowerem – dlatego chłopaki dobrze wykombinowali, żeby jechać ciągnikiem. Gdyby im policja nie przeszkodziła w zabawie, to dzisiaj czytalibyśmy o rozbitym na drzewie aŁdi z dwoma denatami w środku, o sumarycznym stężeniu alkoholu powyżej 1%.

  3. Wyryki to taka długa wieś,że można się upić i wytrzeżwieć przejeżdzając przez nią.

  4. Dwa pijane wsiokodzbany. Średniowiecze i bylejakośc alkoholowopolska !