Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch mężczyzn zginęło po potrąceniu przez volvo. Kierowca odpowie za zabójstwo, gdyż celowo miał wjechać w ludzi

Najpierw potrącił jednego mężczyznę, potem pojechał na stację paliw, gdzie wjechał w dwóch kolejnych. Pierwszy został ranny, dwaj pozostali zginęli na miejscu. 39-latek odpowie za podwójne zabójstwo i usiłowanie zabójstwa.

Śledztwo w sprawie tragicznego w skutkach wypadku, jaki miał miejsce w maju ubiegłego roku w Biszczy w powiecie biłgorajskim, uzyskało nieoczekiwany kierunek. Kierowca volvo, 39-letni Patryk P. odpowie za podwójne zabójstwo i usiłowanie kolejnego zabójstwa. Decyzję o zmianie kwalifikacji czynu prokurator podjął z uwagi na nowe dowody, jakie uzyskano w trakcie prowadzonego postępowania. Oznacza to, że sprawcy grozi już nie do 8 lat pozbawienia wolności, lecz nawet kara dożywotniego pobytu w więzieniu.

Początkowo policjanci ustalili, że Patryk P. wjeżdżając na teren stacji paliw, usiłował wprowadzić auto w kontrolowany poślizg. Jednak miał on stracić panowanie nad pojazdem, w wyniku czego potrąconych zostało dwóch siedzących na ławce przy budynku stacji mężczyzn. Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku 58 i 73 lat zginęli na miejscu.

Okazało się, że to nie było jedyne zdarzenie, jakie ma na swoim koncie Patryk P. Zanim przyjechał na stację, na jednej z posesji potrącił innego mężczyznę, który w wyniku doznanych obrażeń ciała trafił do szpitala.

Jak ustaliliśmy, wpływ na decyzję o zmianie kwalifikacji czynu miały mieć m.in. relacje mieszkańców Biszczy. Wskazywali oni wprost, że Patryk P. celowo skierował auto na potrąconego mężczyznę, po czym usiłował go rozjechać. Co więcej, nie był to pierwszy raz, kiedy to mężczyzna popisując się sprowadzonym z Irlandii autem miał zmuszać pieszych, aby uciekali sprzed maski.

Jak dodają śledczy, zebrany materiał dowodowy wskazuje, że zdarzenie na stacji paliw również miało nie być przypadkowe. Dlatego też podjęto decyzję, aby Patryka P. oskarżyć o usiłowanie pozbawienia życia jednej osoby oraz pozbawienie życia dwóch osób z zamiarem co najmniej ewentualnym. Mężczyzna nie przyznał się on do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu między innymi bójki, pobicia i groźby karalne. Odpowiadał również przed sądem za kradzieże i uszkodzenie mienia. Co więcej, notowany był także jako sprawca wykroczeń drogowych.

Dwóch mężczyzn zginęło po potrąceniu przez volvo. Kierowca odpowie za zabójstwo, gdyż celowo miał wjechać w ludzi

Dwóch mężczyzn zginęło po potrąceniu przez volvo. Kierowca odpowie za zabójstwo, gdyż celowo miał wjechać w ludzi

Dwóch mężczyzn zginęło po potrąceniu przez volvo. Kierowca odpowie za zabójstwo, gdyż celowo miał wjechać w ludzi
(fot. policja)

27 komentarzy

 1. Terenwizja???

 2. Ukaraliby go wcześniej przykladnie to by nie doszlo do smierci tych ludzi . Jak sie poblaza przestepcom to skutki sa tragiczne

 3. A taki był ładny Chamerykanski. Samochód…

 4. Wyrwać chwasta, a nie obciążać skarb państwa wiktem dla patusa. I społeczność lokalna odetchnie z ulgą.

 5. ,aa,boKrzycho.paPj

  Jaka fryzura na tym pustym,ale pełnym nienawiści łbie oraz jakie logo na bluzie to i takie zachowanie

 6. ,aa,boKrzycho.paPj

  Jag ukarać to Cię mogą jak pójdziesz i złamiesz gałąź z drzewa w państwowym lesie na przykład.A jak kto ma znajomości ,to wiele może,niemal wszystko

 7. Za dużo grał w GTA i Punishera.

 8. Widocznie wg niego Ci trzej byli winni znajdowaniu się na jego trasie przejazdu. Jaki rejon taki Punisher.

Z kraju