690 680 960

Dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało ranny w wypadku na krajowej 12. Droga nadal jest zablokowana (zdjęcia)

Po porannym wypadku nadal zablokowana jest droga krajowa nr 12 na trasie Piaski – Chełm. W wyniku zderzenia busa z pojazdem osobowym zginęły dwie osoby, a dziewięć zostało rannych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 7:30 w miejscowości Lechówka w powiecie chełmskim, na trasie Piaski – Chełm. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów busa oraz pojazdu osobowego. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej, stwierdzono, że w wyniku zderzenia uszkodzone są dwa pojazdy: samochód osobowy marki Renault Scenic i bus marki Mercedes Sprinter. Oba pojazdy znajdowały się poza jezdnią po przeciwnych jej stronach. W wyniku tego tragicznego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby, a dziewięć rannych zostało przetransportowanych do szpitali w Lublinie, Krasnymstawie, Łęcznej i Chełmie.

Jak informują strażacy, do trzech osób uwięzionych w zniszczonych pojazdach konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego. Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanych, po czym nastąpiła ich ewakuacja i przekazanie zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach trwających ponad 2 godziny brało udział 8 zastępów Straży Pożarnej – 25 ratowników (w tym Grupa Operacyjna LKW PSP w Lublinie i zastęp OSP KSRG Wierzbica).

Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania wyprzedzając inne samochody stworzył zagrożenia bezpieczeństwa na drodze w ten sposób, że zmusił kierującego samochodem osobowym do ucieczki. Osoba kierująca osobówką, w celu uniknięcia czołowego zderzenia z ciężarówką zderzyła się z busem. Mundurowi pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

W rejonie wypadku wyznaczono objazdy od strony Piask z D12 skręt w DW 839 w Maryninie, dojazd przez Pawłów, Rejowiec Fabryczny do Rejowca, DW 812 przez Zawadówkę dojazd do Chełma do DK 12.

Policjanci poszukują świadka tego zdarzenia – kierującego samochodem ciężarowym marki Scania typu wywrotka, z białą kabiną i szarą naczepą, o początkowym nr rej. LLE. Apelujemy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Chełmie pod numerem telefonu 47 813 1210, telefonem alarmowym 112 lub najbliższą jednostką Policji.

(fot. KM PSP Chełm, Policja Chełm)

29 komentarzy

  1. Kolejny patelniarz psychopata! Kiedy ktoś się za nich weźmie? Regularne łamanie przepisów RD, tonażu, wyprzedzanie na trzeciego, na podwójnej ciągłej, przekraczanie prędkości i wiele, wiele innych. To jedna wielka plaga na drogach. Plus wychodzenie z założenia, że duży może więcej i nic mu się nie stanie! Liczy się tylko kasa i kolejny kurs!

  2. Szkoda, że o ratownikach medycznych nikt w artykule nie wspomniał, tylko o BOHATERACH… A uczestniczyły w akcji ratowniczej 3 ZRM Chełm, ZRM Siedliszcze, ZRM Piaski plus dwie karetki transportowe z SRM.

    • Pawełek widzę że przydałaby ci się maść na ból d*py i to dwie tubki najlepiej. Pewnie też kiedyś chciałeś zostać Bohaterem ale coś nie pykło 😂

  3. Pabloo(oryginał)

    Proponuję poczekać z wyrokiem. Nie wszyscy kierowcy ciężarówek są zabójcami. Czas pracuje na moją korzyść (czyt.dieta albo godzina) prawda panie Januszu ?

  4. Jeździłem tym busem. Kierowca wlekł się niemiłosiernie. Zawsze czułem się bezpiecznie w busach z Hrubieszowa. Ten bandyta z ciężarówki powinien odpowiadać za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

  5. Jakaś aktualizacja?

  6. Tym kim chciałem zostać to i jestem 😎

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska