Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Droga do Janowca i nad zalew w Janowicach uzyska nową nawierzchnię

W Starostwie Powiatowym w Puławach podpisana została umowa na wyczekiwany od dawna remont drogi prowadzącej do Janowca i Janowic. Prace mają potrwać ponad rok.

Na początku czerwca rozpoczną się prace związane z remontem drogi powiatowej z Kolonii Góra Puławska do Brześc. Z trasy tej korzystają nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, lecz również wielu turystów. Stanowi ona bowiem dojazd do Janowca, jak również jedynego naturalnego kąpieliska w powiecie puławskim, czyli zalewu w Janowicach. Problemem jest jednak fatalny stan nawierzchni.

Inwestycja obejmie odcinek o łącznej długości blisko 13 km. Prace polegać będą nie tylko na ułożeniu nowej, równej nawierzchni. Przebudowane zostaną także zjazdy i skrzyżowania, powstaną nowe zatoki przystankowe, a pobocza będą utwardzone. Do tego dochodzi blisko 6 kilometrów nowych chodników. Starostwo Powiatowe w Puławach podpisało właśnie umowę z wykonawcą prac.

Koszt inwestycji wynosi blisko 19,7 mln złotych, z czego 15 mln zł to dotacja z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. W ramach zadania zaplanowano również budowę drogi łączącej Kochanów I z Kochanowem II. Obecnie, aby pokonać ten 700 m odcinek, kierowcy muszą poruszać się po piaszczystej nawierzchni, która tylko częściowo jest utwardzona kruszywem. Oprócz nawierzchni bitumicznej, pojawią się tam nowe zjazdy, pobocza oraz oznakowanie.

(fot. Powiat Puławy)

3 komentarze

  1. Wakacje i remonty tylko w Polsce, coś o turystach było

  2. Zalew w Janowicach nie jest zbiornikiem naturalnym.

  3. Krzysztof,, Ochota,,

    Miałem tam kiedyś 2 działki i jeszcze jedna jest aktualna. Tam Świat zatrzymał śię w miejscu od 89 roku żadnych zmian. Głosowali wszyscy na pis ale ten PIS. Też ich w chu….. Ja zrobił.

Z kraju

Sport