Doprowadził do kolizji i uciekł. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy

Wczoraj w Biłgoraju doszło do kolizji dwóch pojazdów. Sprawca uciekł w miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że odjechał, bo się przestraszył.

We wtorek około godziny 7 na skrzyżowaniu ulicy Długiej z ulicą Kowalskiego w Biłgoraju doszło do kolizji dwóch pojazdów. Interweniujący na miejscu policjanci zastali 63-latka kierującego skodą oraz dwie pasażerki z tego pojazdu. Jedna z kobiet trafiła do szpitala na badania.

Jak się okazało, w pojazd kierowany przez 63-latka uderzył kierujący renaultem. Sprawca kolizji szybko wycofał, ominął go i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca skody zapamiętał jednak markę pojazdu i jego numer rejestracyjny.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach policjanci ustalili do kogo może on należeć i udali się do miejsca zamieszkania właściciela. Na miejscu mundurowi zastali 25-latka, który twierdził, że nie pamięta gdzie jest samochód i czy brał udział w zdarzeniu. Policjanci sprawdzili okoliczne parkingi i na jednym z nich odnaleźli renaulta.

Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do biłgorajskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu 25-latek usłyszał zarzuty. Tłumaczył, że przestraszył się i dlatego odjechał z miejsca kolizji. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sąd może również w stosunku do niego orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. Policja Biłgoraj)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. 0,5 i po wytrzeźwieniu?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie