Doprowadził do kolizji i uciekł. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy

Wczoraj w Biłgoraju doszło do kolizji dwóch pojazdów. Sprawca uciekł w miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że odjechał, bo się przestraszył.

We wtorek około godziny 7 na skrzyżowaniu ulicy Długiej z ulicą Kowalskiego w Biłgoraju doszło do kolizji dwóch pojazdów. Interweniujący na miejscu policjanci zastali 63-latka kierującego skodą oraz dwie pasażerki z tego pojazdu. Jedna z kobiet trafiła do szpitala na badania.

Jak się okazało, w pojazd kierowany przez 63-latka uderzył kierujący renaultem. Sprawca kolizji szybko wycofał, ominął go i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca skody zapamiętał jednak markę pojazdu i jego numer rejestracyjny.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach policjanci ustalili do kogo może on należeć i udali się do miejsca zamieszkania właściciela. Na miejscu mundurowi zastali 25-latka, który twierdził, że nie pamięta gdzie jest samochód i czy brał udział w zdarzeniu. Policjanci sprawdzili okoliczne parkingi i na jednym z nich odnaleźli renaulta.

Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do biłgorajskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu 25-latek usłyszał zarzuty. Tłumaczył, że przestraszył się i dlatego odjechał z miejsca kolizji. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sąd może również w stosunku do niego orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. Policja Biłgoraj)

1 komentarz

 1. 0,5 i po wytrzeźwieniu?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online