Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dookoła jesień, a w jednym z sadów zakwitła jabłoń (zdjęcia)

Spore zaskoczenie przeżył jeden z naszych czytelników, który doglądając drzewa w sadzie dostrzegł, że jedno z nich zaczęło wypuszczać kwiaty. Pewne jest jednak, że nie ma możliwości, aby rozwinęły się i dojrzały owoce.

Mamy drugą połowę października, wokół piękna złota polska jesień, liście drzew zmieniają kolor, by w końcu opaść przed zimą. Tymczasem w jednym z sadów zakwitła jabłoń. Zdjęcia prezentujące to nietypowe na tę porę roku zjawisko, nadesłał nam nasz czytelnik ze Strzeszkowic. W ostatnich dniach na drzewie pojawiły się pąki, a teraz kwiaty.

Jak ustaliliśmy, kwitnąca jabłoń o tej porze roku to naprawdę rzadkość. Drzewa te kwitną w kwietniu i maju, zdarza się, że po raz kolejny kwiaty potrafią pojawić się w lipcu czy sierpniu. Jednak kwiaty pod koniec października są raczej niespotykane.

W tym przypadku powodem takiej sytuacji jest najprawdopodobniej pogoda. Pod koniec września nadeszło ochłodzenie, pojawiły się też pierwsze przymrozki. Potem zrobiło się znów ciepło, a to doprowadziło do „dezorientacji” drzewa i jego ponownej wegetacji. Pewne jest jednak, że nie ma możliwości, aby z tych kwiatów rozwinęły się i dojrzały owoce.

Dookoła jesień, a w jednym z sadów zakwitła jabłoń (zdjęcia)

Dookoła jesień, a w jednym z sadów zakwitła jabłoń (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

6 komentarzy

  1. No chyba logiczne jest że pogoda , a nie że wybory wygrał PIS

  2. A na skrzyżowaniu krasnickich i głębokiej kasztanowiec

  3. A u mnie kwitną stokrotki i piękne czerwone kwiaty ma pigwa. Tego wariactwa już nawet natura nie ogarnia.

  4. Nie jest to odosobniony przypadek, u mnie też pojawiło się dwa kwiaty na jednej jabłoni.

  5. a w tagach chyba z rozpędu 'sąd” zamiast sad 😉

Wiadomości z info112