Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Domowy agresor spędzi dwa miesiące w tymczasowym areszcie

Puławscy policjanci zatrzymali 40-latka, który podejrzany jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną oraz przemoc psychiczną wobec małoletniej córki. W trakcie jednej z awantur agresywny mężczyzna miał uderzyć żonę w głowę, szarpać i wykręcać jej ręce. 40-latek dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Kilka dni temu w trakcie interwencji domowe policjanci z Kurowa zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej żony oraz psychicznej wobec córki. Od pokrzywdzonej kobiety przyjęte zostało zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchano świadków i zebrano inne dowody w sprawie.

– Jak wynika z materiałów sprawy, agresywne zachowanie mężczyzny wobec kobiety trwało od 2022 roku. 40-latek stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną. Będąc pod wpływem alkoholu mieszkaniec gminy Żyrzyn, o różnych porach dnia i nocy wszczynał awantury domowe, zakłócał spoczynek nocny domownikom, groził odebraniem sobie życia, a żonie pobiciem – relacjonuje komisarz Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Policjanci ustalili, że w trakcie jednej z awantur mężczyzna uderzył pokrzywdzoną dwukrotnie w głowę, szarpał ją i wykręcał ręce. Prokurator Rejonowy w Puławach, na wniosek Policji wystąpił do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 40-latka.

– Wczoraj Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na dwa miesiące. Za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5 – wyjaśnia komisarz Ewa Rejn-Kozak.

3 komentarze

  1. … a co Jej mówił xsionc? … ma być wierna i posłuszna, ma dalej dżwigać ten krzyż bo to Jej wina że pije i bije, i ma rodzić dzieci to się może mąż zmieni

  2. Skoro grozil odebraniem sobie życia powinni mu na to pozwolić. Jeden tchórz i damski bokser mniej

  3. PISwskie wychowanie masakra

Dodaj komentarz

Z kraju