Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyłożył wiatrówkę do szyi i groził pozbawieniem życia

Chełmscy policjanci zatrzymali 44-latka, który wiatrówką groził pozbawieniem życia mieszkańcowi Chełma. Wcześniej między mężczyznami doszło do nieporozumienia. Wkrótce sąd oceni postępowanie mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na osiedlu Śródmieście w Chełmie. Z relacji pokrzywdzonego 25-latka wynikało, że został zaczepiony przez znanego mu z widzenia mężczyznę.

– Chodziło o użytkowanie mieszkania w budynku, w którym zamieszkuje. W pewnej chwili doszło między nimi do sprzeczki, w trakcie której mężczyzna ten przyłożył mu do szyi przedmiot przypominający broń palną grożąc pozbawieniem życia. Następnie oddalił się w nieznanym kierunku – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Chełmscy kryminalni ustalili, że sprawcą był 44-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia na ulicy w Chełmie.

– Nie spodziewał się tego, był zaskoczony widokiem policjantów. Funkcjonariusze odnaleźli też przedmiot, którym się posługiwał. Jak się okazało, był to pistolet gazowy, który wyrzucił w zarośla na ogólnodostępnym parkingu – wyjaśnia komisarz Ewa Czyż.

W miniony poniedziałek 44-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego oraz zakazem opuszczania kraju. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

15 komentarzy

 1. Ferdynand Kiepski

  Posiedzi w więzieniu przez 3 lata to może zmądrzeje trochę albo i nie

 2. Przyłożył do szyi wiatrówkę czy pistolet gazowy który wyrzucił w krzaki? Zdecydujcie się o czym i jak piszecie! Zdjęcie to jeszcze inna parafia. Zero znajomości tematu!
  W tej redakcji to piszący z łapanki czy po znajomości lub w czynie społecznym?

  • Najpierw zapoznaj się z tematem potem szczekaj. Bo robisz z siebie durnia w ten sposób komentując. Wiatrówki ze sprężyną gazową zasilane są sprężyną o całkiem innej konstrukcji niż tradycyjne wiatrówki sprężynowe. Lepiej kłapać bez sensu w komentarzu. Google nie boli – wpisz „wiatrówka gazowa” – może czego się nauczysz.

   • Znafca się odezwał, sam nie wiesz o czym piszesz.Czy to była wiatrówka ? Jeśli tak, to z opisu wywnioskować można że na Co2 ale skoro napisali „gazowy” to być może mieli na myśli miotacz gazu w postaci pistoletu. Pisanie głupot o sprężynie gazowej nijak się ma do opisu wynikającego z treści artykułu.

  • Wiatrówka – ręczna broń pneumatyczna, miotająca pociski za pomocą energii sprężonego gazu. Chciałaś błysnąć, a nie udało się.

   • następny, „pistolet gazowy” można rozumieć dwojako- napędzany gazem lub nim miotający

   • jest znacząca różnica…w wiatrówkach pneumatycznych sprężony gaz (dwutlenek węgla najczęściej) jest pędnikiem…nadaje prędkość śrucinie. W pistolecie gazowym, gaz jest czynnikiem rażącym. UoBiA bodajże rozróznia te dwa rodzaje.

 3. Konflikt sąsiedzki. Jeden nie miał gdzie zaparkować i usiłował wjechać aŁdicą do windy.

  • Widzę, że masz, jeden z drugim, trochę krzyżówkowej wiedzy, ale tzw. broń gazowa to jest broń palna na niezabijającą amunicję gazową, a nie broń pneumatyczna, nawet taka ze sprężyną gazową.

   • „pistolet gazowy” skąd wniosek że palna i na dokładkę broń ?

    • Z definicji ustawowej:
     „Art. 4.
     1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
     1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i
     sygnałową;
     2) broń pneumatyczną;
     3) miotacze gazu obezwładniającego;
     4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
     a) broń białą w postaci:
     – ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,
     – kastetów i nunczaków,
     – pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału
     lub zawierających wkładki z takiego materiału,
     – pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału,
     imitujących kij bejsbolowy,
     b) broń cięciwową w postaci kusz,
     c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii
     elektrycznej”
     Jak widzisz UoBiA oddzielnie definiuje broń gazową, w tym oczywiście pistolety, (broń palna) i miotacze gazu obezwładniającego, niezależnie od ich zewnętrznej formy (dezodorant. pistolet, pałka…).

  • Skończ już z tym audi ,bo już ileż można .To ,że rzucił cię chłopak ,który akurat miał audi to nie znaczy,żebyś lał żale w komentarzach

 4. Wyjaśnienie dla wszystkich „znafców”. Zdjęcie przedstawia klasyczny karabinek pneumatyczny zasilany sprężyną klasyczną (bardzo stary) i nijak się to ma do treści artykułu. Co do stwierdzenia „pistolet gazowy” to raczej tak określamy miotacze gazu obezwładniającego w formie przypominającej pistolet. Możliwe że autor miał na myśli pistolet napędzany gazem (green gas,CO2) i miotający diabolo,BBs lub BB.

Dodaj komentarz

Z kraju