Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dom o mało się nie zawalił przez opady śniegu. Dwie osoby zostały bez dachu nad głową

Intensywne opady śniegu sprawiły, że konstrukcja budynku zaczynała pękać. Konieczna okazała się ewakuacja mieszkających tam osób.

W piątek przed godziną 9 rano straż pożarna została powiadomiona, iż w miejscowości Konstantyn w powiecie włodawskim dach na budynku mieszkalnym grozi zawaleniem. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z JRG Włodawa oraz OSP Hanna. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że budynek jest faktycznie uszkodzony.

Stary drewniany dom w wyniku intensywnych opadów śniegu zaczął pękać. Konstrukcja dachu była uszkodzona w kilku miejscach, co sprawiło, że istniało ryzyko całkowitego zawalenia się budynku, a tym samym realne zagrożenie dla życia i zdrowia przebywających w środku osób.

Ewakuowane zostały obie mieszkające tam osoby, a na miejsce wezwano pracowników Inspektoratu Nadzoru Budowlanego we Włodawie. Po dokładnych oględzinach stwierdzono, że budynek nie nadaje się do zamieszkania. Powiadomiono też Wójta Gminy Hanna.

Strażacy wynieśli na zewnątrz mienie należące do mieszkańców. Obie osoby, jak też należący do nich dobytek, przekazany został pod opiekę służbom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hannie.

41

(fot. mł. bryg. Makarewicz Waldemar)
2017-02-11 22:52:34

4 komentarze

 1. Chyba tylko czekano na pretekst do ewakuacji, bo warunki mieszkalne już dawno minęły się z luksusem.

 2. tam w taj hannie większość jechowych to strażnica im da

  • dać to im może Strażnicę w rękę i pogonić do szukania kolejnych frajerów dla swojej sekty

 3. Dyrdymałko prasowy

  I ich zima zaskoczyła?
  Od zawsze w styczniu, lutym, a nawet w marcu bywały upały i ulewne deszcze, aż tu Panie, ZONK!!!
  W 2017- tym, ZIMA !!!

Wiadomości z info112