Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dobiega końca naprawa uszkodzonych linii energetycznych. Bez prądu było kilkanaście tysięcy odbiorców

Przywrócone zostały już dostawy energii elektrycznej do większości odbiorców w województwie lubelskim. Przez cały dzień występowały problemy z licznymi awariami spowodowanymi głównie przez łamiące się pod naporem śniegu konary i drzewa.

Intensywne opady śniegu spowodowały również liczne uszkodzenia sieci energetycznych. O ile sam śnieg nie miał na to większego wpływu, to jednak łamiące się pod ciężarem konary lub też całe drzewa upadały na linie doprowadzając do ich zerwania. Największe problemy wystąpiły we wtorek. Wczoraj energii elektrycznej nie miało około 2 tysięcy odbiorców, dzisiaj było to już ponad 12 tys. gospodarstw.

Najgorsza sytuacja występowała m.in. w powiecie bialskim, gdzie prądu nie było w gminach Biała Podlaska, Terespol, Drelów, Janów Podlaski czy Międzyrzec Podlaski jak również w powiecie biłgorajskim. Tam zerwane zostały linie doprowadzające energię elektryczną do gmin Biłgoraj, Biszcza, Łukowa i Tarnogród.

Skutki awarii odczuli też mieszkańcy m.in. gmin: Parczew, Dębowa Kłoda, Józefów nad Wisłą, Kurów, Ryki, Urszulin czy we Włodawa. W wielu innych miejscowościach również występowały problemy, jednak już na mniejszą skalę. Obecnie w większości dostawy energii elektrycznej zostały już przywrócone.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. U mnie byl prónd. Nie bylo przerw w dostawie
    Kocham jesc, nie nawidze rasy ludzkiej

    Thanos mial racje ale avengersi musieli naprawic wszystko. Ech