690 680 960

W Dęblinie rusza komunikacja miejska. Pytają mieszkańców o rozkład jazdy

Kolejne miasto w naszym regionie będzie posiadało komunikację miejską. Od przyszłego miesiąca rusza ona w Dęblinie. Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć co do przyszłego rozkładu jazdy autobusów.

Od przyszłego miesiąca w Dęblinie uruchomiona zostanie komunikacja miejska. Po wielu latach starań mieszkańców, ich prośby zostały wysłuchane a miejscy radni zgodzili się na takie rozwiązanie. Mieszkańcy Dęblina od wielu lat skarżyli się na brak możliwości dojazdu do centrum. W mieście kursują busy prywatnych przewoźników, jednak jakość obsługi, jak również regularność kursowania pozostawiała wiele do życzenia. Pojazdy jeżdżą tylko tam, gdzie mieszka najwięcej osób. Dodatkowo często się zdarza, że pojazdy wcale nie przyjeżdżają, bądź też kursują nie trzymając się rozkładu.

Mieszkańcy osiedli, do których nie dociera żadna komunikacja rozpoczęli walkę o jej uruchomienie. Urzędnicy w końcu doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie porozumienie się z puławskim MZK. Tak oto, 1 października na ulice miasta wyjedzie pierwszy autobus komunikacji miejskiej. Będzie kursował na jednej linii, przystanek początkowy, jak też końcowy zlokalizowany został na pętli przy ul. Krasickiego. Trasa wiedzie ul. Spacerową, przez Rynek, 1-go Maja, ul. Warszawską, 15 PP Wilków, koło cmentarza, ul. Wiślaną, dworzec PKP, szpital i lotnisko. Autobus dociera więc do wszystkich najważniejszych miejsc w Dęblinie.

Autobus kursował będzie od poniedziałku do soboty. W dni powszednie zaplanowano 9 kursów, od 6:25 do 17:15. W soboty zaś 5 kursów od 7:00 do 13:30. Choć rozkład jazdy został już ustalony, to jednak władze miasta czekają na uwagi mieszkańców co do godzin odjazdów. -Zapraszamy mieszkańców do wzięciu udziału w konsultacjach dotyczących rozkładu jazdy. Propozycje dotyczące godzin odjazdów autobusów z poszczególnych przystanków komunikacyjnych określonych w rozkładzie jazdy można składać w formie papierowej w sekretariacie Urzędu Miasta, bądź też przesyłać mailowo do nas lub też do MZK w Puławach – wyjaśnia Beata Siedlecka burmistrz Dęblina.

(fot. MZK Puławy)
2015-09-13 17:46:38

4 komentarze

  1. to jakieś jaja. w deblinie mpk 🙂 przecież to wiocha psy dupami szczekają .jedna ulica wzdłuż wiochy

  2. Rozkład jazdy taki jak w Kraśniku do kościoła

  3. Ja myślę, ze w Kraśniku to jest źle pomyślane. Autobus najpierw powinien dowozić ludzi pod kościół, później po mszy powinien jechać do drugiego kościoła na mszę itd. Tylko msze musiałyby zostać zsynchronizowane 🙂

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas