Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czujnik tlenku węgla uratował czteroosobową rodzinę z Zamościa

13 kwietnia, w nocy z piątku na sobotę, w wyniku emisji tlenku węgla podtruciu uległa czteroosobowa rodzina z Zamościa, która trafiła do szpitala. Mieszkańcy domu zostali uratowani dzięki czujnikowi tlenku węgla i szybkiej reakcji służb ratunkowych.

Mieszkańcy domu jednorodzinnego przy ul. Jana Kasprowicza w Zamościu zostali uratowani, dzięki zadziałaniu czujnika tlenku węgla. Po dokonanym pomiarze przez strażaków, przy pomocy urządzeń pomiarowych, potwierdzono obecność tlenku węgla na poziomie 258ppm.

Strażacy ewakuowali wszystkich mieszkańców z budynku, natomiast ratownicy z zespołów ratownictwa medycznego zabrali czteroosobową rodzinę, w tym jedno dziecko, do szpitala. Najprawdopodobniej źródłem emisji tlenku węgla była nieszczelność przewodu dymowego.

– Pomimo kończącego się sezonu grzewczego należy zachować czujność oraz zadbać o swoje bezpieczeństwo. W tym przypadku czujnik „czadu” uratował zdrowie, a być może nawet życie domowników. Oprócz montowania czujników tlenku węgla pamiętajmy o okresowych przeglądach urządzeń grzewczych oraz kontrolach przewodów wentylacyjno-dymowych i czyszczeniu przewodów kominowych – informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP mł. bryg. Marcin Żulewski.

W akcji trwającej ponad 1 godzinę udział wzięli strażacy z JRG Zamość.

PRZECZYTAJ

Szykuje się spora wyprzedaż. Na nabywców czeka towar prosto z wojskowych magazynów

Jeden komentarz

Dodaj komentarz