Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie pijane kobiety kierujące pojazdami zatrzymane dzięki postawie świadków. Obie wpadły na stacjach paliw

Dzięki obywatelskiej postawie świadków udało się zatrzymać dwie nietrzeźwe kobiety kierujące pojazdami. Badanie alkomatem w przypadku 33-latki wykazało ponad 2,5 promila, a w przypadku 44-latki promil alkoholu w organizmie. Kobiety straciły już prawo jazdy, wkrótce ich postępowanie oceni sąd.

Lubelscy policjanci dzięki reakcji świadków zatrzymali w miniony weekend dwie nietrzeźwe kobiety kierujące pojazdami. Do obu zatrzymań doszło w Majdanie Krasienińskim oraz w Łuszczowie Pierwszym.

– Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Majdan Krasieniński. Ze zgłoszenia jaki otrzymali policjanci wynikało, iż na stację paliw Fordem przyjechała bardzo pijana kobieta. Zgłaszający od razu zareagował i nie pozwolił jej odjechać. Na miejscu niebawem pojawił się patrol. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w organizmie 44-latki – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło wczoraj wieczorem.

– Policjanci zostali powiadomieni, że w samochodzie na stacji paliw w Łuszczowie Pierwszym siedzi pijana kobieta, która nadal spożywa alkohol. Kierująca chciała odjechać. Jednak uniemożliwił jej to świadek. W przypadku 33-latki alkomat wykazał ponad 2,5 promila. Auto kobiety zostało odholowane – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Obie kobiety straciły prawa jazdy. Teraz grozi im zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. 33-latka musi liczyć się także z przepadkiem auta. Wkrótce zachowanie obu kobiet na drodze oceni sąd.

PRZECZYTAJ

Przewoźnik podstawił dwa autokary, oba nie nadawały się do jazdy

17 komentarzy

  1. Już się nie zabiera pijakom narzędzia przęstępstwa.

  2. Do obu zatrzymań doszło w Majdanie Krasienińskim oraz w Łuszczowie Pierwszym. 🙂

Dodaj komentarz