690 680 960

Czereśnie w cenie cebuli, banany w cenie marchwi. Małżeństwo oszukiwało przy ważeniu towarów

Pewne małżeństwo ze Świdnika w trakcie zakupów w markecie oszukiwało przy ważeniu towaru. Na wadze samoobsługowej wykładali warzywa i owoce, a zaznaczali inne towary w niższych cenach. Za przestępstwo oszustwa grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek Świdniccy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednego ze świdnickich marketów doszło do oszustwa. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że para robiąca zakupy, wykładając owoce i warzywa na wagę zaznaczała towary inne, w niższych cenach, to jest: czereśnie i pomidory ważąc jako cebulę, a banany i morele jako marchewkę. Następnie tak oznaczony towar „nabili” na kasie samoobsługowej. Ich poczynania zostały zauważone przez pracownika marketu.

Jak się okazało, osoby robiące w ten sposób zakupy to małżeństwo – 44-letnia kobieta i jej 49-letni mąż. Pokrzywdzeni wartość strat oszacowali na kwotę blisko 20 złotych. Jednak wartość szkody nie jest istotna przy kwalifikowaniu takiego czynu jako przestępstwo oszustwa.

Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja Świdnik)

29 komentarzy

 1. Jak tak ceny będą rosnąć to grozi nam kapitalistyczny rok 1970 . Różnica taka że wtedy strzelali do chuliganów a teraz będą pacyfikować chuliganów. Chichot historii.

 2. Będą oboje grzać puchę za free
  Ale na nasz koszt
  Pozdrawiam wszystkich

 3. Ta 20 zł.
  To trzeba przemnożyć x(365 – 52 niedziele) i z takim interesem to pewnie byli jeszcze ze 2x dziennie.

 4. A szumowski i sasin ciagle na wolności.

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas