Coraz więcej 5G w województwie lubelskim. Operatorzy uruchamiają kolejne nadajniki

Mieszkańcy województwa lubelskiego mogą już korzystać z sieci 5G. Na razie dotyczy to głównie Lublina, Białej Podlaskiej, Zamościa i Łukowa oraz okolicznych miejscowości.

Wraz z nowym rokiem Plus pochwalił się uruchomieniem nadajników sieci 5G w kolejnych miejscowościach. Tym samym sieć działa już we wszystkich województwach w Polsce.

W grudniu i na początku stycznia usługa została uruchomiona m.in. w Lublinie i Zamościu. Jak wskazuje operator, w maju 2020 zaczynał od 100 nadajników, w listopadzie było ich już 700, a obecnie liczba ta przekroczyła 1000. Co więcej, plany Plusa zakładają, że do końca roku będzie to 1700 stacji, dzięki czemu zasięg obejmie 11 milionów osób w 150 miejscowościach.

W województwie lubelskim usługa 5G od Plusa w paśmie 2600 MHz dostępna jest obecnie w Białej Podlaskiej, Lublinie i Zamościu. W przypadku Lublina nie obejmuje terenu całego miasta, są to głównie dzielnice po wschodniej stronie, a także miejscowości: Abramowice Prywatne, Wilczopole, Żabia Wola, Ćmiłów, Wólka czy też Jakubowice Murowane. Podobnie jest w pozostałych miastach, w Białej Podlaskiej zasięg obejmuje północną, zaś w Zamościu północną oraz południowo-wschodnią część miasta.

Dostęp do sieci 5G mają też mieszkańcy Łukowa oraz okolic. W tym przypadku nadajniki w paśmie 2100 MHz uruchomił Play. Zasięg obejmuje całe miasto, jak też m.in. miejscowości: Gołaszyn, Ryżki, Świdry, Jeziory, Aleksandrów, Sieciąszka i Karwacz.

Klienci T-Mobile oraz Orange z Lubelszczyzny obecnie nie mają dostępu do tej usługi. Warto jednak pamiętać, że jako pierwszy z testami sieci 5G w naszym regionie ruszył Orange. Pod koniec października 2019 roku objęły one 4 dzielnice miasta, na terenie których znajduje się 10 stacji bazowych. Lublin był drugim miastem po Warszawie, gdzie Orange testowała sieć 5G.

(fot. pixabay- zdjęcie ilustracyjne)

45 komentarzy

  1. „Klienci T-Mobile oraz Orange z Lubelszczyzny obecnie nie mają dostępu do tej usługi” – to akurat bez znaczenia bo tylko w Plusie jest prawdziwe 5G czyli wielkie prędkości (max 600 Mb/s a średnia około 250 Mb/s) a w pozostałych sieciach speed jest 2-3 razy mniejszy jak w normalnym 4G

  2. A co nato KRAŚNIK? Tam lepiej się znają. Prawdziwy katolik pije kłamie, nienawidzi innych ludzi. Jest za karas śmierci. ale poglądy ma takie właśnie! I co niedziela do kościoła.

  3. Bochotnica – Kazimierz Dolny: Tutaj nawet 4G nie dochodzi

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021