Cofała oplem, po chwili usłyszała płacz dziecka. 2-latek leżał pod autem

Wczoraj w jednej z miejscowości powiatu łukowskiego doszło do groźnego zdarzenia z udziałem dziecka. Mama 2-latka cofając oplem nie zauważyła chłopca, który dostał się pod auto.

Do zdarzenia doszło wczoraj na jednej z posesji w powiecie łukowskim. Policjanci po godzinie 10 otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że dziecko wpadło pod wyjeżdżający z garażu samochód.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zauważyli stojącego na terenie posesji opla, pod którym leżał 2-letni chłopczyk. Po chwili, przy użyciu specjalistycznego sprzętu strażackiego auto zostało uniesione, co umożliwiło bezpieczne wydostanie dziecka. Okazało się, że elementy samochodu nie przygniotły dziecka, jedynie zaczepiło się ono o osłonę silnika.

Policjanci ustalili, że w czasie gdy mama 2-latka wsiadała w garażu do samochodu, dziecko miało być w ogródku ze swoją babcią.

W pewnym momencie kobieta cofając, po przejechaniu około 2 metrów, usłyszała krzyk dziecka. Natychmiast zatrzymała opla i zauważyła leżące pod autem dziecko.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego. Jak się okazało, poza otarciami, chłopcu nic się nie stało.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

21 komentarzy

 1. Dobrze że tak się skończyło.

 2. PKSy wracają, dlatego daj sobie kobieto spokój z kierowaniem samochodem. Dostałaś pierwsze ostrzeżenie, że się do tego nie nadajesz. Następne może skończyć się znacznie gorzej.

  • Nawet jak na ciebie, wyjątkowo durny komentarz. Można mieć zastrzeżenia co najwyżej do kompetencji jako matka, a nie jako kierowca. Zobaczyłbyś dwulatka za tylnym zderzakiem, jeśli nie masz kamery cofania? Trzeba było bachora łańcuchem do płotu przyczepić, a nie z babką zostawiać – tu był jej jedyny błąd.

   • Ciekawe spostrzeżenie.
    Za to jak cofa ciężarówka i jakiś tuman wjedzie za nią zatrzymując się poza zasięgiem luster to zaraz-kierowca idiota jeździć nie umie. Podwójne standardy. Kierowca cofając ma sobie zapewnić pomoc drugiej osoby jak nie ogarnia widoczności. To ze osobówka nie znaczy że może kogoś przejechać.
    Co do bachora to się w pełni zgadzam

    • Kierowca-idiota to jest ten, który się chowa w martwych strefach wysokiej ciężarówki (z tyłu, tuż przed przodem). Jak się jest kierowcą, a nie wozakiem, to się rozumie ograniczenia innych pojazdów i tak kieruje sytuacją, żeby nie doprowadzić do kolizji.

    • Z twojej wypowiedzi wynika, że za każdym razem gdy jadę na wstecznym mam brac kogoś kto mi będzie pomagał, bo przecież nie zobaczę tego co jest tuż za tylnia klapa samochodu siedząc za kierownicą, chyba że mam kamerę. Brawo!

  • Wyjątkowo durny komentarz, gratuluje Franiu, coraz lepiej Ci idzie. Mogłes jeszcze dodać żeby babcie do wiezienia wsadzili za to, że nie dopilnowała.

 3. Zaraz?? Cofajac i o osłonę silnika?? Ferrari??? Albo ten Opel taki wysoki że dziecko znalazło się aż pod silnikiem. Chude musiało być

 4. Znowu Łuków ?

 5. …..dolnięta wiejska babcia

 6. Franiu twoje wypowiedzi doprowadzają każdego o mdłości i nie wypowiadaj sie na żaden temat bo to co wypisujesz jest obrzydliwe.ZAMILCZ.

 7. Wczoraj czekajac na autobus mpk lublin na ul.kunickiego szofer z busa zaparkowal na chodniku w obrebie zatoki przystankowej a pozniej cofajac stuknal mnie dzieki ze nie rozjechal nawet sie nie zatrzymal tylko zwial

 8. nie zawracać babciom głowy

  Tak to jest jak się dzieci pod opieką babć zostawia …co niektórym babciom by się już przydała opieka a nie każą im się jeszcze wnukami opiekować

 9. łuków miasto tłuków

 10. jakby dziecko miało broń to by mogło sie obronić

 11. Najechała bo poprostu najzwyczajniej nie widziała, to takie ciężkie do pojęcia? I tak bystra mama że w porę się zatrzymała, cud że młody nie dostał się pod kolo

 12. a co z niedostatecznym sprawowaniem opieki przez opiekuna? narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, sprawa do sądu o stwierdzenie czy dziecko może pozostać dalej pod opieką skoro jest narażane na takie niebezpieczeństwa

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport