690 680 960

Chevrolet dachował na rondzie 100-lecia KUL. Staranowała go kierująca volkswagenem kobieta (zdjęcia)

Tzw. rondo z pniakiem, czyli 100-lecia KUL staje się jednym z najbardziej kolizyjnych miejsc na mapie Lublina. Przyczyną kolizji i wypadków w tym miejscu jest wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, głównie przez kierowców jadących od strony centrum.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 15:50 na rondzie 100-lecia KUL w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Solidarności i Mazowieckiego zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca volkswagenem kobieta jechała al. Solidarności od strony al. Sikorskiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu chevroletowi, którego kierowca zjeżdżał z ronda. Wytrącony z toru jazdy chevrolet dachował.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba, którą przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują duże utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane – Adrian, Maciek, Norbert, Magdalena, Michał, Paweł)

26 komentarzy

 1. Wydzielić na ulicach „babopasy” i tam niech sobie jeżdżą panie, jedna za drugą bez wyprzedzania.

 2. co te baby robią za kierownicą ,ze co chwila w kogoś wjezdzają ? Sprawdzić im tel ,bo nie da się wyczyniać takich cudów ,bedąc skupinonym na tym co dzieje się na drodze ….

 3. Tam nikt nie patrzy na znaki, jest rondo a jeżdżą jak chcą.
  Ostatnio kierowca \\pani\\ wymusiła mi pierwszeństwo i jeszcze w głowę się pukała.
  Życzę tej pani szybkiej eliminacji z ruchu drogowego….bo stwarza dla siebie i innych niebezpieczeństwo.

 4. A dopiero jadąc tamtędy rano mówiłem jak kur… można nie zauważyć samochodu na rondzie, i masz babo placek .

 5. Może się nauczą wtedy, że należy patrzeć na znaki. Nigdy nie mam tam problemu. Zawsze też zwracam uwagę czy jadący od solidarności hamują, aby wrazie czego hamować omijać aby nie doszło do kolizji.

 6. Wysyp analfabetów drogowych trwa. Jest coraz trudniej przetrwac na drogach w polin… Czy to przypadek?

 7. Wszystkie te w/w ronda najbardziej kolizyjne jednoznacznie wykazują jaki jest poziom umysłowy kierowców. Czy to baba czy chłop. Nie ma znaczenia. Totalna ignorancja, a wręcz skrajny d3bilizm i chamstwo.

  Jak się zbierze do kupy wszystkie artykuły z wypadkami czy kolizjami, to ciężko znaleźć jakieś realne wytłumaczenie. Każde skrzyżowanie ma do chol3ry znaki i nie ma możliwości ich nie widzieć. I to dzieje się na wszystkich drogach w naszym kraju. Pomijam oczywiście drogowych bandytów, patologicznych psycholi bo to już jest inny kaliber.

  Wytłumaczenie widzę jedno i to powtarzam wielokrotnie jak mantrę. Świadomość braku dotkliwej konsekwencji powoduje, że są ludzie, którzy to totalnie olewają i ignorują. Dopóty będą takie wypadki, dopóki nie zmieni się drastycznie kar. Kara musi być dotkliwa, bolesna, a będzie wówczas, jak wysokość mandatu będzie brana od zarobków, a nie jakieś śmieszne jałmużny. Widać, że sama wysoka składka OC niewiele daje.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…