690 680 960

Chciała sprzedać ubrania za 15 zł, straciła ponad 10 tys. zł

Mieszkanka gminy Zamość padła ofiarą oszustwa. Kobieta chciała sprzedać za 15 złotych ubrania na portalu sprzedażowym. W wyniku działania oszustów 52-latka straciła ponad 10 tys. złotych.

Mieszkanka gminy Zamość postanowiła sprzedać ubranie w postaci letniego kompletu za kwotę 15 złotych. 52-latka umieściła ofertę na jednym z popularnych portali sprzedażowych. Już po kilku minutach otrzymała propozycję zakupu.

Kobieta została poproszona o przekazanie adresu mailowego. Po chwili otrzymała tam wiadomość, że kupujący opłacił już towar i dostawę. W wiadomości był też link. Za jego pośrednictwem 52-latka miała „przyjąć zlecenie”. Skorzystała z linku, wybrała swój bank i zalogowała się na rachunek podając login i hasło. Podała także swój PESEL oraz kod, który otrzymała smsem. Po wpisaniu kodu pojawiła się informacja o błędzie, całą procedurę należało powtórzyć. Po wpisaniu nowego kodu została przekierowana na kolejną stronę, gdzie wpisała numer karty do bankomatu. Procedura przebiegła pomyślnie, 52-latka otrzymała informację, że pieniądze ze sprzedaży znajdą się na jej koncie najpóźniej za kilka godzin.

Czekając na zapłatę otrzymała z banku powiadomienie o pozytywnej weryfikacji wniosku kredytowego. Zdziwiona zadzwoniła na infolinię banku, gdzie dowiedziała się, że ktoś na jej dane wziął kredyt na kwotę 5000 złotych. Ponadto z jej rachunku zostały wykonane dwie wypłaty na łączną kwotę 5400 złotych. Łącznie pokrzywdzona straciła ponad 10 000 złotych. O dokonanym na jej szkodę przestępstwie w sobotę powiadomiła policjantów. Trwa ustalanie okoliczności tego oszustwa.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Cham bity deską:)

  buahahahhaha🤣🤣🤣 ,,jprd”co za naród

 2. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂

 3. Dyrdymałkiewicz (nijaki)

  O dokonanym na jej szkodę przestępstwie w sobotę powiadomiła policjantów – alternatywnym sposobem na odzyskaie kasiorki jest danie (co łaska) na mszę do świętego Antoniego wroga złodziei (choć nie wiem czy oszustów też)

 4. Ten sławny już portal O. L. X . Faktycznie , dosłownie w kilka minut po ogłoszeniu odzywają sie oszuści jako pierwsi . Ale gdyby pancia czytała smsy z banku do oszustwa nie doszlobyy.

 5. w wyniku bezmyślności,
  gdzie jest taka sytuacja i kiedy należy to zrobić, żeby sprzedając przedmiot trzeba było wchodzić w link lub podać nm konta czy cokolwiek w tym stylu?? ja to chyba nie potrafie zakupów robić przez neta, bo na tyle co zamówiłem i sprzedawałem ani razu nie musiałem w link wchodzić XD

  ale to tylko upewnia mnie co to inteligencji ludzi, i racjonalnego myślenia ludzi, co widać po wyborach.
  jedni kradna drudzy kradną, a tępaki usprawiedliwiają jednych drugimi XD

 6. Na vinted To samo. Jak zaczęłam sprzedawać to od razu pojawiły się wiadomości z linkami do konta bankowego, że niby ktoś kupił przedmiot. Ja jestem czujna i się im nie udało, ale dla kogoś nie obytego „w internetach” wcale nie musi być podejrzane. Niestety, trzeba czytać wskazówki, regulaminy- żeby nie wchodzić w zewnętrzne linki, nie logować się do konta bankowego w takiej sytuacji i nie podawać innych danych..

 7. Jakim trzeba być tępym człowiekiem, żeby już po konieczności wpisania peselu do odbioru zapłaty nie skapnac się, że coś jest nie tak.

 8. to ona glupia nigdy nie dostala przelewu od kogos nie wie ze to sie odbywa bez logowania podawania hasel?

 9. Co to za klawiatura?

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej