Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała sprzedać naszyjnik, straciła prawie 15 tys. złotych

Niemal 15000 zł straciła mieszkanka gminy Spiczyn. 47-latka kliknęła w link przesłany za pośrednictwem wiadomości sms przez rzekomo kupującego. Wpisała tam hasło i login do bankowości elektronicznej. Następnie kobiecie podającej się za pracownika centrum obsługi OLX podała kody BLIK. To był duży błąd.

Do łęczyńskich policjantów zgłosił się 47-letnia mieszkanka gminy Spiczyn. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że padł ofiarą oszusta na popularnym portalu ogłoszeniowym.

– Oświadczyła, że wystawiła na portalu społecznościowym Facebook do sprzedaży naszyjnik. Następnie otrzymała informację od osoby zainteresowanej zakupem, aby wystawiła go do sprzedaży na serwisie OLX. W dalszej kolejności otrzymała wiadomość SMS z której wynikało, że przedmiot został zakupiony, aby potwierdzić sprzedaż należy kliknąć w załączony link. Kobieta weszła w link gdzie wpisała dane do logowania do bankowości elektronicznej. Następnie telefonicznie skontaktowała się z nią osoba podając się za pracownika centrum obsługi OLX. Poleciła wygenerowanie kodów BLIK celem weryfikacji transakcji – relacjonuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Kobieta niestety przekazała 4 kody BLIK na sumę niemal 15 00 zł. Kiedy odmówiła podania kolejnych kodów wówczas jej rozmówczyni rozłączyła się.

– Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy! Weryfikujmy kto i co do nas pisze. Nigdy nie przekazujmy kodów Blik nieznajomym. Podczas sprzedaży towarów nie korzystajmy z przesłanych linków! Wszelką korespondencję prowadźmy jedynie za pośrednictwem danej platformy – dodaje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

PRZECZYTAJ 

Sterta ryb w rowie przy ekspresówce. Niektóre okazy miały po kilka kilogramów (zdjęcia)

6 komentarzy

  1. ##### kodziarskich sługusów

    głosuj na uśmiechniętą Polskę a dostajesz ukraińca z niemcem

  2. dać babie CBDC a normalnym gotówkę :]

  3. Ło matko. Kolejna

  4. Znowu sprzedaż jakiegoś badziewka i link do płatności🤣🤣🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport