Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała sprzedać fotel, oszust wyczyścił jej konto

Mieszkanka Chełma padłą ofiarą oszustów podczas sprzedaży fotela za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Kobieta kliknęła w przesłany link i zalogowała się do bankowości mobilnej. Jak się niebawem okazało, ktoś wypłacił z jej konta blisko 7 tys. złotych.

W środę do chełmskich policjantów zgłosiła się 62-latka z Chełma. Kobieta przekazała, że została oszukana. Z jej relacji wynikało, że wystawiła na portalu ogłoszeniowym na sprzedaż używany fotel do masażu.

Następnego dnia skontaktowała się z nią osoba, która chciała go nabyć. W tym celu przysłała link do płatności, z którego skorzystała pokrzywdzona logując się do bankowości mobilnej. To umożliwiło oszustom wypłatę pieniędzy z jej rachunków bankowych. Łączną sumę strat oszacowała na kwotę blisko 7 tysięcy złotych. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności przy internetowych transakcjach. Pamiętajmy, aby nie korzystać z przesyłanych nam linków do płatności. Logując się na rachunki bankowe korzystajmy tylko z autoryzowanych stron. Oczekując na wpłatę za sprzedany przedmiot na żadnym etapie transakcji nie powinniśmy podawać danych karty bankomatowej i zatwierdzać kodów autoryzacyjnych.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. Młodzi- wiadomo brak oleju, emeryci – już wysechł? No koszmar jakiś. Niby ma konto, posługuje się ale bez pojęcia. I tak jeszcze ze 30 lat jak Pan pozwoli

  2. chełm stan umysłu i to wielokrotnie

  3. na ch.. sprzedającemu link do płatności??

Z kraju