690 680 960

Mieszkańcy mają uwagi do jakości wykonanych prac remontowych. Komentarz Miasta (zdjęcia)

Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na jakość wykonanych robót i użytych materiałów w dwóch lokalizacjach na terenie Lublina, gdzie prowadzone są prace remontowe. Zwróciliśmy się do Miasta z prośbą o komentarz w tej sprawie.

– Na ul. Wyżynnej po latach miasto zrobiło remont drogi, gdyż była w stanie tragicznym. Mieliśmy nadzieję, że zostaną wymienione te 30-letnie popękane płyty chodnikowe na kostkę. Jednak podrównali niektóre i z głowy – napisał pan Maciej.

Na zdjęciach faktycznie widać nową nawierzchnię na ul. Wyżynnej, ale na sąsiadującym parkingu leżą na nowo ułożone stare płyty chodnikowe.

– Zakres prac drogowych na ul. Wyżynnej, zgodnie z zamówieniem obejmował wykonanie nawierzchni samej jezdni oraz krawężników na styku jezdni. Chodniki objęto tylko regulacją wysokościową w niezbędnym zakresie do wymienionego krawężnika – tłumaczy Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Druga sprawa zgłoszona przez Czytelnika dotyczyła jakości materiałów użytych przy układaniu chodnika w rejonie przebudowywanej ul. 1 Maja. Na przesłanym do nas zdjęciu widać wyszczerbione i popękane płyty chodnikowe.

– Przechodząc ulicą 1 Maja od strony Pl. Bychawskiego w Lublinie zauważyliśmy, że jest układany nowy chodnik. Płyty na nowy chodnik są uszkodzone, popękane, zapytaliśmy pracownika, dlaczego są układane uszkodzone elementy – odpowiedział „później się wymieni”. Proszę o nagłośnienie tej fuszerki – napisał do nas pan Ryszard.

– Chodnik przy ul. 1 Maja jest realizowany z płyt granitowych o tej samej grubości, ale trzech różnych wymiarach. Płyty te są układane na podsypce cementowo-piaskowej na zmianę każdy wymiar. Z uwagi na to, że każda posesja ma inną odległość od krawężnika, prace drogowe wymagają docinania płyt. Wówczas mogą one ulegać uszkodzeniu. Wykonawca wymienił już pęknięte płyty na nowe. Jednocześnie przypomniano mu, że jest zobowiązany do stosowania pełnowartościowych materiałów drogowych i ich niezwłocznej wymiany w razie uszkodzenia, w trakcie realizowanych prac – wyjaśnia Justyna Góźdź.

Chodnik ul. 1 Maja

Ul. Wyżynna po remoncie

(fot. nadesłane Maciej, Ryszard)

27 komentarzy

 1. Jaki GOSpoDARZ takie poRZĄDKI

  • Fakt, bo w innych miastach, gdzie rządzą – dajmy na to – pisdzielcy, to już wszystko jest od linijki i perfect, tak? Weź się schowaj z tymi urojeniami. Taki mamy kraj, że każdy robi fuszerkę – urzędas, budowlaniec, drogowiec…

 2. Jesli to teren miasta tylko wspólnota uważa że jak pod ich blokiem to prawie ich , to wspólnota powinna płacić miastu za korzystanie. Z takich przyzwyczajen potem kierowcy uważają zę miasto ma im zapewnić darmowe miejsce do parkowania jak śpi, pod pracą, pod sklepem, pod knajpą. Oj nie tak , nie tak. Koszt składowania waszego gruchota to tylko samochodziarza problem

 3. Wszystko jest OK. PO Żukowemu. Miasto inspiracji.

 4. a to zakres prac do wykonania na Wyżynnej to wam krasnoludki pisały???? nikt nie był w terenie i nie widział że płytki są do wymiany???? to raczej logiczne że wykonawca robi to za co ma zapłacone!!! ruszyć 4 litery w teren i opisać konieczny zakres prac to nadal jeszcze niektórych przerasta.

 5. Chodzi taki wygodniś jeden z drugim może by się sam wziął za robotę a nie stęka i marudzi jak typowy, rodowity mieszkaniec wschodniej Polski. Było zatrudnić chińczyków zrobili by taniej i lepiej.

 6. mam wrażenie, że tu sami oszuści piszą komentarze: wszyscy znają te metody, a nikt nie zgłasza do prokuratury…

 7. jak pan wiesio z blok ekipy : ” na odpier. ol „;)

 8. Co do Wyżynnej, zakres robót łatwo odnaleźć na stronie ZDiM Lublin, sprawa jest prosta tak jak odpowiedziała Pani Góźdź: „Zakres prac drogowych na ul. Wyżynnej, zgodnie z zamówieniem obejmował wykonanie nawierzchni samej jezdni oraz krawężników na styku jezdni. Chodniki objęto tylko regulacją wysokościową w niezbędnym zakresie do wymienionego krawężnika „. Tyle w temacie, reszta to bicie piany.

 9. zukowszczyzna

 10. Prace na 1 maja nie są dostatecznie dozorowane, kierownik budowy powinien bardziej zainteresować się jakością wykonania poszczególnych etapów inwestycji.Widać to po dziesieciokrotnych wykopach w tym samym miejscu, układanie i zagęszczanie poszczególnych warstw też należałoby dopilnować, ludzie mają oczy oraz coraz większą świadomość że inwestycja prowadzona jest ze środków wspólnych, więc fuszerki robić odradzam.

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas