Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała sprzedać drewno, kliknęła w przesłany link. Po chwili straciła kilka tysięcy złotych

Mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego na jednym portali internetowych wystawiła na sprzedaż drewno. Kobieta otrzymała link, łudząco przypominający stronę firmy kurierskiej. Wykonane operacje pozwoliły sprawcy wypłatę z jej konta równowartości ponad 4 tysięcy złotych.

Do policjantów z Międzyrzeca Podlaskiego zgłosiła się mieszkanka miasta, która podczas sprzedaży internetowej padła ofiarą oszustów.

Kobieta na jednym z portali wystawiła ogłoszenie o sprzedaży drewna. Początkowo telefonicznie skontaktowała się z nią osoba rzekomo zainteresowana zakupem. Po uzgodnieniu szczegółów pokrzywdzona otrzymała od sprawcy link, łudząco przypominający stronę internetową firmy kurierskiej.

Jego aktualizacja i zalogowanie się na własne konto bankowe umożliwiło oszustowi wypłatę gotówki z konta pokrzywdzonej. Sprawca wypłacił ponad 4 tysiące złotych. Po tym zablokował połączenia telefoniczne od pokrzywdzonej.

Kiedy kobieta zorientowała się, że została oszukana sprawę zgłosiła na policję. Teraz oszusta szukają międzyrzeccy funkcjonariusze.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Ale drewno zostało . Sprzeda w realu i bilans wróci do normy.

 2. Tylko gotówka!

 3. do mnie caly czas pisza z inposta i lubie im robic nadzieje 🙂 hehe

 4. Ja też wypłatę z roboty biore przez link…
  Socjaliści…

 5. dur.na baba i tyle !!!!

 6. Znowu link. Co za ciemnota!

 7. Wszędzie trąbią ….nie podawać żadnych danych bankowych nikomu…. jak ktoś chce cos kupić to albo za pobraniem do o robi przelew….a tu sprzedający bezmyślnie i bezrefleksyjnie loguje się do swojego banku i nie zapala mu się czerwona lampka ….zaraz zaraz ale ja przecież sprzedaje to po kiego mam się logować do banku ? …..a potem wielki lament bo mnie oszukali ….trzeba było choćby odrobinę użyć mózgu

 8. Kliknijcie w ten link —-> LINK <—– a dowiecie się co się dalej stało.

 9. W 3 sek. Było słychać sytrzaly.