Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała mu pomóc przyjechać z Jemenu do Polski. 80-latka straciła niemal 40 000 złotych

80-letnia mieszkanka powiatu ryckiego straciła blisko 40 tysięcy złotych. Kobieta przekazała środki finansowe poznanemu w Internecie mężczyźnie przebywającemu na kontrakcie w Jemenie. Seniorka chciała mu pomóc przyjechać do Polski.

Do policjantów z Dęblina zgłosiła się 80-letnia kobieta z powiatu ryckiego, która zawiadomiła o oszustwie. Seniorka poinformowała, że poznała w sieci osobę, z którą korespondowała kilka miesięcy za pomocą jednego z komunikatorów.

– Poznana osoba podawała się za mężczyznę przebywającego w Jemenie na kontrakcie. Oszust zapewniał kobietę, że chce przyjechać do Polski, aby z nią zamieszkać, lecz nie może tego zrobić, gdyż ma zablokowane środki. Mężczyzna poprosił zawiadamiającą o przekazanie pieniędzy, gdyż są mu potrzebne do zakupu biletu i odblokowania konta. 80-latka przystała na jego prośbę i w dwóch przelewach przekazała łącznie 32 tysiące złotych na konto wskazane przez oszusta. Dodatkowo wykupiła i przekazała 60 kart podarunkowych o wartości ponad 6,5 tysiąca złotych – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Pokrzywdzona chciała dokonać kolejnego przelewu i w tym celu udała się do placówki swojego banku. Tym razem dzięki czujności pracownicy banku nie doszło do przekazania środków w kwocie 20 tysięcy złotych. W wyniku działania przestępczego oszusta kobieta straciła blisko 40 tysięcy złotych.

– Szczegóły tego przestępstwa publikujemy, ponieważ chcemy, by dotarł on do szerokiego grona odbiorców. Oszuści ciągle modyfikują swoje metody, znają również metody manipulowania swoich ofiar. Policjanci te metody znają również doskonale, dlatego ponownie apelują o rozsądek i w przypadku najmniejszej wątpliwości, o kontakt z najbliższą jednostką policji. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do otrzymywanych informacji oraz poznawanych osób spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa – dodaje aspirant Łukasz Filipek.

Autor: redakcja

18 komentarzy

 1. stare i glupiee

 2. i TO ma prawa wyborcze
  fuj

 3. Obserwator wydarzenia

  Nie nie wierzę 80 latka poznała w internecie no to musiała szukać na portalach randkowych

 4. w tym wieku jeszcze swędzi podwozie xD

 5. Ryki-tiki-tak… pochodzisz z Jemenu daj mi jakiś znak.

 6. Ktoś nie umie czytać bo i w opisie i tytule jest napisane 40 tysięcy a nie 4 tysiące

 7. Żadne oszustwo. Młody kochaś właśnie wyruszył do Polski, tyle że przez Białoruś, a taka podróż musi potrwać. Cierpliwości🤣🤣🤣🤣🤣

Dodaj komentarz