Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał zarobić na kryptowalutach, zainstalował „zdalny pulpit”. Stracił ponad 150 tys. złotych

Mieszkaniec Lublina padł ofiarą oszustów podczas inwestowania w kryptowaluty. Mężczyzna zainstalował program do zdalnej obsługi własnego urządzenia i w wyniku działania przestępców stracił ponad 150 tys. złotych.

Do lubelskich policjantów zgłosił się mieszkaniec miasta z informacją, z której wynikało, że padł ofiarą oszustwa podczas handlu kryptowalutami. Mieszkaniec Lublina wyjaśnił mundurowym, że od pewnego czasu interesował się inwestowaniem w waluty elektroniczne i nawiązał współpracę z jedną z firm.

Jak się okazało, byli to oszuści. Przestępcy początkowo wzbudzili zaufanie mężczyzny, który zaczął przekazywać coraz większe kwoty pieniędzy. Dodatkowo sprawcy, korzystając z tzw. zdalnego pulpitu, uzyskali dostęp do rachunku bankowego pokrzywdzonego. Ponadto zaciągnęli kredyty. Łącznie na konto oszustów trafiło ponad 150 tysięcy złotych. Mundurowi badają sprawę i poszukują sprawców oszustwa.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych. Nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta, jak też danych dotyczących kart płatniczych. Nie należy także instalować dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zwłaszcza jeśli wymaga tego rzekomy „doradca” inwestycyjny. Nie należy autoryzować przelewów, których sami nie wykonujemy. Jeśli podejrzewamy, że oferowana inwestycja jest nielegalna, nie należy brać w niej udziału, a o swoich przypuszczeniach powiadomić policję.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Głupich nikt nie sieje ,ale zbiór jest dość obfity!

 2. Całkiem opłacalne te kryptowaluty, Ci oszuści sprawnie i niewielkim wysiłkiem zarobili na nich ponad 150 tys. złotych.

 3. Arystokratka ze wsi Lublin

  Skaner dwa razy traci.

 4. przecież medale ostatnio dostają że nic nie robią :]

 5. Kolejny „inwestor” i zdalny pulpit?????

 6. I co? Zarobił? ?

 7. Cham bity deską;)

  aż szkoda że nie więcej stracił:)

 8. Ci co uwierzyli w kowidka, to we wszystko uwierzą.., w kryptowaluty, amerykańskiego lekarza, biznesmena,żołnierza,fałszywego policjanta.

  • …w pisowskie obiecanki, uczciwość władzy, dobrobyt w Polsce, milion aut elektrycznych, sto tysięcy tanich mieszkań, leki za darmo dla seniorów…

 9. Kolejny dowód na to, że pieniądze nie równa się zaradność

 10. ????. Tyle.

Z kraju