Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał zarobić na kryptowalutach. Utopił w „inwestycji” ponad 30 tys. złotych

Mieszkaniec Lublina padł ofiarą oszustów w trakcie inwestowania w kryptowaluty. 44-latek stracił ponad 30 tys. złotych. Lubelscy policjanci prowadzą w tej sprawie śledztwo.

W czwartek do lubelskich policjantów zgłosił się 44-latek z Lublina i powiadomił o oszustwie. Mężczyzna przekazał mundurowym, że chciał zarobić na handlu kryptowalutami.

– W związku z tym zgodził się na ofertę poznanego w sieci doradcy. Mężczyzna zaproponował, że firma może zająć się prowadzeniem inwestycji i szybkim zarabianiem pieniędzy dla 44-latka. Zadaniem mieszkańca Lublina było tylko przelanie pieniędzy na platformę handlową. W wyniku tych działań pokrzywdzony stracił łącznie ponad 30 tysięcy złotych – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Uważaj na inwestowanie w sieci

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozwagi przy próbach inwestycji. Zanim zaczniecie inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

PRZECZYTAJ

Obywatel Ukrainy działający na rzecz rosyjskiego wywiadu w rękach ABW. Planował podpalenia

14 komentarzy

  1. Młody, wykształcony z wielkiego miasta ni chybi wyborca hyżego ruja

  2. Za głupotę się płaci.

Dodaj komentarz

Z kraju