690 680 960

Chciał się popisać przed dyskoteką. Po pijanemu kręcił volkswagenem „bączki”

Pół roku temu zdał prawo jazdy, teraz stracił je za jazdę po pijanemu. Postanowił popisać się przed znajomymi, kręcąc „bączki” na placu przed dyskoteką.

Zdarzenie miało miejsce minionej nocy przed klubem dyskotekowym w Łabuniach. Młody mężczyzna na parkingu zaczął kręcić samochodem tzw. „bączki”. Kierowcę ujęli pracownicy ochrony. Ponieważ wyczuli od niego charakterystyczną woń, powiadomili o wszystkim policję.

Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce, dokonali oni badania trzeźwości 19-latka. Alkomat wykazał u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gm. Zwierzyniec został zatrzymany, stracił też uprawnienia do kierowania.

Jak się okazało, prawo jazdy miał od pół roku. Niebawem 19-latek stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się także liczyć z wysoką grzywną.

(fot. lublin112)
2016-09-25 16:19:39

28 komentarzy

 1. Skoro strażacy go złapali,to jakim prawem policja miała by ingerować w to co robił,nie złapali go. ludzie
  ….ktoś widział,drugi powiedział,trzeci był…tak wygląda teraz polska.

  • Gdzie jest napisane, że złapali go strażacy??? Widać jak wygląda teraz ktoś, kto unika nauki jak diabeł wody święconej. Wracaj do książek, bo twego bełkotu nie sposób zrozumieć.

 2. To w ogóle da rade kręcić „bączki” volkswagenem ? 😀

 3. Tak na śniegu na wstecznym!

 4. Parking pod dyskoteką jest terenem prywatnym? I stracił prawo jazdy? Myślałem, że PoRD obowiązuje jedynie na drogach publicznych.

  • To przyjadę nawalony kręcić bączki na twoim podwórku i co mi zrobisz?

  • PoRD może nie obowiązuje, ale Kodeks Wykroczeń i Kodeks Karny tak.

   Art. 87. k.w. Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu
   § 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.
   (…)
   § 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

   Art. 178a. k.w Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego
   § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

   ———————————-
   Jeżdżenie po parkingu pod dyskoteką zalicza się do ruchu lądowego ponieważ jest to miejsce ogólnie dostępne i na którym odbywa się rzeczywisty ruch innych pojazdów.

   Do tego można dorzucić narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 160) oraz niszczenie mienia (art. 288).

 5. BARDZO DOBRZE GNOIC TAKICH CWANIAKÓW….KUBICA SIE ZNALAZŁ…..

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas