Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał kupić laptopa, stracił niemal 3000 zł

Niemal 3000 zł stracił 36-latek z powiatu krasnostawskiego, który chciał kupić laptopa na jednym z portali społecznościowych. Mimo przelanych na zakup pieniędzy, komputer do niego nie trafił, a ze sprzedającym urwał się kontakt.

Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego powiadomił policjantów o oszustwie dokonanym na jego szkodę podczas zakupu laptopa na znanym portalu społecznościowym. Komputer wystawiony był na sprzedaż za kwotę 3200 zł. Mężczyzna skontaktował się ze sprzedającym. W trakcie rozmowy wynegocjował niższą cenę. Otrzymał numer konta, na które wpłacił umówioną kwotę 2700 złotych.

– Mężczyźni kontaktowali się poprzez komunikator oraz kilkukrotnie rozmawiali telefonicznie. W trakcie rozmów sprzedający zapewniał, że laptop zostanie wkrótce wysłany przesyłką kurierską, następnie, że przesyłka została wysłana i na pewno niebawem dotrze, a po upływie kilku dni sprzedający przestał odbierać telefon. 36-latek nie otrzymał zakupionego laptopa a jego konto uszczuplało o 2700 złotych – informuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Podczas zakupów w Internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Zachowajmy czujność szczególnie kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić najpierw opinie o sprzedającym i przeczytać komentarze innych osób. Pamiętajmy, że najbezpieczniejszą formą płatności jest płatność przy odbiorze.

PRZECZYTAJ

Przekazała oszustom sztabki złota. Straciła około 180 tys. złotych

6 komentarzy

  1. Jedne portale mają programy ochrony kupujących, inne – nic. Tak to jest jak się kupuje przez Ti dera, wycieczki zamawia przez tablica. PL, żarcie zamawia przez Facebooka itp

  2. Ja mu sprzedam swój za 2500pln😁

  3. Wiejski Głupek

    Najbezpieczniejsza jest płatność przy odbiorze, wówczas zamiast laptopa w paczce dostaniemy cegłę.

  4. barwo wiejski dzbanie

  5. A kto normalny kupuje przez internet nie widząc towaru.

  6. Lemingi lewackie tak mają.Nawet rybka z akwarium nie dała by się tak wydymać.

Dodaj komentarz

Z kraju