690 680 960

Chciał kupić ciągnik siodłowy, stracił ponad 20 tys. euro

Miała być okazyjna cena zakupu, okazało się oszustwo. 58-latek, który chciał kupić ciągnik siodłowy na portalu aukcyjnym, stracił ponad 20 tys. euro.

Pewien 58-letni przedsiębiorca z powiatu łukowskiego na jednym z portali aukcyjnych natrafił na ogłoszenie dotyczące sprzedaży ciągnika siodłowego marki Volvo. Pojazd miał znajdować się w Szwecji.

– Opisywany stan techniczny pojazdu, jego przebieg i pozostałe informacje zainteresowały przedsiębiorcę. Kontaktując się telefonicznie i za pomocą maili mężczyzna uzgodnił warunki sprzedaży i transportu ciężarówki. Sprzedawca tą właśnie drogą przesłał fakturę z danymi do uregulowania zapłaty. Dokumenty jakie przedstawił nie wzbudziły żadnych podejrzeń przedsiębiorcy i jeszcze tego samego dnia wpłacił on na wskazane konto ustaloną kwotę – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Po kilku dniach kupujący otrzymał wiadomość, że musi dokonać wpłaty ponad tysiąca euro, tytułem pokrycia kosztów transportu morskiego. 58-latek zapłacił i czekał na zakupiony ciągnik.

Kiedy zakupiony przez niego pojazd nie dotarł we wskazane miejsce, mężczyzna próbował skontaktować się ze sprzedającym. Wtedy już kontakt z nim „urwał się”. Wówczas przedsiębiorca zorientował się, że padł ofiarą oszusta. Wczoraj o przestępstwie powiadomił łukowskich policjantów.

2018-04-07 09:20:17
(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. hehe:) naiwniak!!!!!!

  • Prawda jest taka, że chytry dwa razy traci, ale wyśmiewanie się z nieszczęścia to typowo nosaczowe chamstwo.

   • nie wyśmiewam się z jego nieszczęścia tylko z głupoty, kto o zdrowych zmysłach płaci tyle kasy za coś czego jeszcze na oczy nie widział??? !!

    • Głupota? Człowieku raczej facet ma łeb na karku bo jakoś na te 20 000 euro zarobił. Pochwal sie ile Ty masz odłożone na koncie.

     • No tak, ale nawet przy zakupie jakiegoś gulfa za kilka tysięcy warto upewnić się, że wóz jest fizycznie w kraju, pojechać, obejrzeć i dopiero płacić

     • Znaczy się, potrafi zarobić na kolejny skoro ma łeb na karku. Tylko dlaczego zakuty?

 2. Nic dziwnego frajer – babcie dają pieniądze fałszywym policjantom i wnuczkom – całe społeczeństwo głupie i naiwne – niech więcej w niedziele po marketach lata !!!!

 3. Łuków i wszystko jasne.

 4. CHCIAL TANIEJ TO MA! NA BIEDNEGO NIE TRAFILO ,NIE ZALUJE GO.

 5. za 20k euro pojechałbym do Szwecji

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi