Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał inwestować, popełnił błąd. Zainstalował aplikację do zdalnej obsługi komputera

29-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego stracił ponad 60 tys. złotych. Mężczyzna chciał zainwestować i za namową oszusta założył aplikację umożliwiającą zdalną obsługę urządzenia i zgodził się na wykonanie przelewów. Gdy po kilku dniach chciał wypłacić zgromadzone środki, okazało się to niemożliwe.

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 29-latek z powiatu chełmskiego, który stracił ponad 60 tysięcy złotych. Z jego relacji wynikało, że kilka dni temu skuszony internetową reklamą zarobku na platformie inwestycyjnej podał swój numer telefonu w formularzu zgłoszeniowym.

– Niedługo po tym skontaktował się z nią rzekomy przedstawiciel, który pomagał w założeniu konta inwestycyjnego. Pokrzywdzony pod jego namową zainstalował aplikację umożliwiającą zdalną obsługę urządzenia elektronicznego. Wyraził też zgodę na dokonanie przelewów na wskazane rachunki. Gdy po kilku dniach zdecydował się jednak na wypłatę zgromadzonych pieniędzy, okazało się to niemożliwe. Wtedy zorientował się, że został oszukany. Stracił ponad 60 tysięcy złotych – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Mundurowi ustalają okoliczności tej sprawy i apelują o szczególną ostrożność w tego typu inwestycjach. Wszelkie internetowe portale, czy też giełdy służące do inwestowania, należy dokładnie zweryfikować. Tylko zachowując czujność możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności.

12 komentarzy

  1. To muj znajomy. Razem głosowali my na Peło.

Dodaj komentarz

Z kraju